U požáru domku v Očelicích zasahovalo pět jednotek hasičů

OČELICE - Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 8. srpna dopoledne v 9. 19 hodin u nahlášeného požáru rodinného domu v Očelicích na Rychnovsku. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun.

P Očelice (6)

Požár v Očelicích.
Foto: HZS KHK kraje

„Průzkumem na místě události hasiči zjistili, že hoří přístřešek u rodinného domu a požár se částečně rozšířil i na střechu samotného domu. Hasiči nasadili na likvidaci požáru a ochlazování objektu pět C proudů, zároveň prováděli v rodinném domě průzkum v dýchací technice, aby vyloučili přítomnost osob. Požár se do obytných prostor nedostal, ale byly silně zakouřeny. Nikdo se uvnitř nenacházel, z domu však vynesly jednotky čtyři tlakové propanbutanové lahve, které venku ochlazovaly,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Po 10. hodině byl požár lokalizován, hasiči pak dohašovali ohniska a rozebírali konstrukci přístřešku, částečně museli rozebrat i střešní konstrukci domu. Likvidace byla velitelem zásahu ohlášena v 12.21 hodin.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun, díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Opočno, Třebechovice pod Orebem, České Meziříčí a Očelice.

 

Čtenářská diskuze