Typický Kohák: Diváky rozesmával a poslal pusu

NOVÉ MĚSTO N. M.  – Prvok, Šampon, Tečka a Karel – komedie o čtyřech kamarádech, kteří přemítají o svých životních osudech a rozhodnutích a chtějí s nimi něco udělat. Film podle předlohy Patrika Hartla a jím režírovaný vyprodal festivalové novoměstské kino. Naměřeno bylo 21,2 procent smíchu a komedie hledající odpověď na to, jak čtyřicátník zjistí, že je opravdový chlap.

„Pan Hartl je velmi emotivní režisér, hodně křičí, běhá, rozhazuje rukama, impulzivní, energický. Ale měl jsem menší roli, takže jsem to zvládnul,“ připojil se do kinosálu herec Jakub Kohák z hotelu Pupp, odkud do Nového Města letěla i online pusa vyprodanému sálu.

Patrik Hartl se netajil tím, že chtěl, aby i menší role hráli skvělí a velmi známí herci.

„Třeba ve filmu Celebrity Brad Pitt jenom projde a stačilo to. Já jsem to bral podobně,“ odpověděl na otázku, jak těžké bylo neříct ve filmu ani slovo, herec známý svou výřečností.

Porota má jiný názor než diváci

Pouhými 2,02 procenty smíchu diváci ocenili film Muž se zaječíma ušima s Miroslavem Krobotem v hlavní roli. Snímek, který byl natočený v Praze a Bratislavě, se tak zatím řadí na poslední místo v žebříčku smíchu.

„Můžeme ale prozradit, že odborná porota tuto netradiční komedii hodnotila kladně,“ okomentoval film ředitel festivalu Zdeněk Krákora.

Doprovodný program ve středu potěšil milovníky dechové hudby, před kinem zahrála totiž místní Stavostrojka.

Čtenářská diskuze