Týništěm nad Orlicí projede 2. června nadměrný náklad

KRAJ – Ze severočeského  Jablonného v Podještědí se 1. června kolem 7 hodiny ranní vydá nadměrný náklad na svou více než 216 kilometrovou cestu až do Červené Vody v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Takzvaný nadměr vyjede v pondělí kolem 7 hodiny z Jablonného v Podještědí a do Červené Vody by měl dorazit v úterý po 18 hodině. Nocovat bude přímo v Hradci Králové a v úterý ráno kolem 6 hodiny bude pokračovat v cestě. Náklad o dvou soupravách a celkové výšce 6,1 metrů bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením.

WDSO6162

 

Technici ČEZ Distribuce byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

Dva díly mobilheimu, každý o šířce 3,4 m, délce 11,4 metrů a výšce 5,25 metrů budou umístěny na 2 soupravách a celková výška dosáhne 6,1 metrů.

„V trase transportu budeme na některých místech provádět demontáž a opětovnou montáž vedení vysokého i nízkého napětí, odpojení a opětovné zapojení elektrické energie. Omezení dodávky nejvíce pocítí obyvatelé po trase transportu, v severních, středních a východních Čechách. Poté, co se náklad přesune do východních Čech, krátkodobé vypnutí elektřiny zaregistrují obyvatelé po trase transportu například v Sobotce, v Jičíně, v Hořicích, v Sadové. Poté náklad zamíří do Hradce Králové, kde bude nocovat,“ uvedla mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková.

Proud se bude vypínat i na Týnišťsku

Druhý den se po 6 hodině ranní se vydá z Hradce Králové směrem na Týniště nad Orlicí. Krátkodobé vypnutí tak pocítí obyvatelé po trase transportu v Týništi nad Orlicí, Žamberku a v Červené Vodě. Do Červené Vody, kde končí svou cestu, by měl dorazit po 18 hodině.

„V trase, kudy nadměrný náklad pojede, bude na několika místech operativně odstraněno vedení vysokého a nízkého napětí, aby kolos mohl projet. Po projetí nákladních souprav budeme okamžitě vše uvádět do původního stavu. Celá tato operace vyžaduje mimořádné nasazení našich pracovníků. Snahou je, aby omezení dodávek elektřiny pro obyvatele v dotčených částech bylo co nejkratší. Děkujeme za pochopení omezení, které může přeprava zařízení způsobit,“ dodala Šárka Lapáčková Beránková.

Čtenářská diskuze