Tým NA Rangers vyhrál druhou ligu!

hokejbal – 2. NHbl

CHLUMEC N. C. – Tým NA Rangers, který odehrál jeden a půl sezony domácí zápasy v Opočně a zbytek sezony dohrával na asfaltovém hřišti v Hradci Králové, se stal celkovým vítězem 2. ligy – východ, což jsou prakticky Královéhradecký, Pardubický kraj a všechny moravské kraje, takže žádná lehká soutěž. O zhodnocení úspěšné sezony jsme požádali vedoucího mužstva Josefa Kovaříčka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„Odehráli jsme celkem 32 zápasů, v nichž jsme jen čtyřikrát prohráli. Soupeřům jsme nastříleli 216 branek a získali 82 bodů. Po základní části následovalo play off. V něm jsme nejdříve v semifinále porazili 3:0 na zápasy HBC Hradec Králové B a následně ve finále bez větších problémů přehráli tým Chlumce n. C. 3:0.

Tým kolem trenéra Petra Hofmana si tak splnil sen, stát se konečně vítězem 2. ligy, když se to v minulosti Hronovu ve finále dvakrát nepovedlo.

O zisk cenné trofeje se zasloužili brankáři Zdeněk Biegl, po jednom zápase odchytali také Bláha, Gütler a Cimbálník. Obránci: Malík, Borůvka, Junek, Jedlička, Škoda, Srba, několik zápasů odehrál i trenér Hofman, a jeden zápas Fogl. Útočníci: kapitán Kania, Hudeček, Hajník, Dudadík, Řehák, Šejnoha, Rail, Tovtík, Večerník,“ neskrývá spokojenost Josef Kovaříček.

„Do třetího finále ve 2. NHbl, které jsme za poslední roky absolvovali, jsme nastupovali s touhou získat konečně titul do svých rukou.

První zápas byl poznávací. Netušili jsme přesně, jak na sebe budou v přímé konfrontaci narážet naše odlišné herní styly a jak se to projeví na obrazu hry.  Po pár minutách bylo ale jasno.  Chlumec převzal od prvních minut iniciativu a my jsme přešli k taktice, kterou praktikujeme proti silným soupeřům v 1. lize. Pevný defenzivní blok s rychlými kontry do otevřené obrany. Chlumec přesto dokazoval přehrávat naši defenzivu a jeho aktivitu se nám podařilo eliminovat až po přečtení vzorce rozjezdu chlumeckých útoků. Díky změnám v sestavě se nám podařilo dostat mezihru pod kontrolu a začalo se hrát podle našich not. Chlumec útočil a my trestali. Konečný stav 5:0.

Ve druhém zápase jsme očekávali od Chlumce stejnou hru jako v tom prvním. Chlumec ale vyrukoval s mnohem jednodušší hrou, přímočaře se dostával do našeho pásma nastřelováním míčků na našeho brankáře. Měli jsme mnohokrát štěstí a druhé utkání s velkou dávkou štěstí dokázali vyhrát 4:1. Zde měl ale velký vliv fakt, že jsme nastoupili pouze na dvě kompletní pětky z důvodů nemoci a zápasu některých hráčů za hokejové týmy.

Chlumec nám ukázal, že je zdatným soupeřem a rozhodně jej nesmíme podcenit. Před třetím zápasem v našem týmu panovala obrovská pohoda a tušil jsem, že si jedeme pro pohár. Podařil se nám vstup do utkání a i přesto, že Chlumec dokázal skóre na chvilku otočit, tak jsme poměrně s přehledem dovedli utkání do vítězného konce – 2:4.

Dokonali jsme rok a půl dlouho cestu, která ale započala již v předchozích letech. Prohráli jsme v minulosti dvě finále a tyto zkušenosti nám pomohly v tomto roce. Poučili jsme se a věděli, jak se vyvarovat chyb, které nás dříve připravily o titul. Vyzkoušeli jsme mnoho hráčů, s některými se museli z důvodu přístupu nebo výkonnosti rozloučit a jiné za ně přivést. Vytvořili jsme perfektní stroj, který pracuje jednotně ve prospěch úspěchu. Všichni mají na titulu obrovský podíl a dokázali to jako tým.

Rád bych ocenil soupeře a zejména způsob jakým přijal porážku. Byla to pro „vrtačky“ psychicky velmi náročná série. V podstatě ve všech zápasech byly vyrovnaným soupeřem, možná i opticky lepším týmem, ale i přes nátlakovou hru s velkým množstvím střel to byli paradoxně ony, kdo tahal ze své sítě jeden míček za druhým. Přestože dostaly mnoho zásahů, které by většinu týmů položily, nebyly slyšet z jejich střídačky hádky. O to víc zaslouží uznání naši hráči, málokdy je k vidění tak precizně odvedený taktický výkon korunován totálním rozebráním hry a psychiky soupeře. „Jezdci“ odehráli finále jako šachovou partii, svou pasivitou soupeře uspávali a efektivně trestali každé jeho zaváhání.  Stylem, jakým odehráli finálové zápasy, donutili soupeře prostě přijmout fakt, že prohráli s lepším týmem. Možná také proto bylo pro Chlumec jednodušší porážku ustát.

Věřím, že to byl pro všechny fantastický sportovní zážitek a důstojné zakončení rok a půl dlouhé sezony.  Mistrem se stal naprosto po zásluze náš tým NA Rangers. A nyní můžeme konečně a s definitivní platností uzavřít jednu kapitolu historie Rangers a tým ve 2. lize rozpustit,“ zhodnotil finále, ale i celou sezonu trenér Petr Hofman.

„My jsme neskončili, ale už tři měsíce s tímto druholigovým týmem válíme v 1. celostátní hokejbalové lize, kam jsme měli možnost postoupit a daří se nám navýsost dobře. Jsme po deseti kolech jen o skóre druzí za Karvinou a před Opavou. Nyní ještě na podzim dohrajeme poslední dva zápasy a potom budeme pokračovat od 1. března. Ale pozor, nyní už hrajeme pod názvem HBC Hradec Králové B/Rangers. Takže fanděte a najděte si cestu podívat se na tento pro vás jistě zajímavý sport. Někdy od dubna budeme opět hrát na zimáku v Opočně své domácí zápasy,“ říká na závěr jeden z nejzkušenějších borců této soutěže a kapitán týmu Karol Kania.

Čtenářská diskuze