Trojice mladíků kradla i na Rychnovsku

NÁCHODSKO – Po několikaměsíčním rozpracování náchodští kriminalisté utáhli smyčku okolo trojice mladíků, která se pohybovala za hranou zákona. Akci s názvem REDWING zakončilo za pomoci zásahové jednotky zadržení třech mužů ve věku 19 až 20 let, které měli policisté již nějakou dobu na mušce pro podezření z páchání krádeží vloupáním na území Náchodska, Trutnovska a Rychnovska.

zajištěné ViewImage

Trojice mladíků kradla i na Rychnovsku.
Foto: Policie ČR

„Tato trojice se měla  minimálně od prosince 2017 dopouštět vloupání do nejrůznějších objektů, především restauračních zařízení, heren, školních zařízení, ale i rodinných domů a dalších objektů. Předmětem jejich zájmu byly především trezory, příruční pokladny a v nich uložená hotovost, nepohrdli však ani počítači či jinou dobře zpeněžitelnou elektronikou. Vzhledem k tomu, že v průběhu série vloupání  z jednoho domu majiteli zmizela i střelná zbraň s municí, policisté si pro povedenou trojici došli se zásahovou jednotkou,“ vysvětlila mluvčí policie Eva Prachařová.

V průběhu výslechů mladíky vyšetřovatelé obvinili z  21 případů, z toho 19 majetkových, 1 toxi a 1 případu násilné trestné činnosti. Celková vyčíslená hmotná škoda na odcizených a poškozených věcech v současné době dosahuje téměř miliónu korun, ale není vyloučeno, že bude ještě vyšší.

„Mladí muži se po zadržení doznali a s policisty spolupracují. I tak jim ale za krádeže vloupáním, porušování domovní svobody, nedovolené ozbrojování, ublížení na zdraví a distribuci drog hrozí až osmileté tresty odnětí svobody,“ dodala Eva Prachařová.

Čtenářská diskuze