Třiadvacet nových policejních vozidel nahradí vysloužilá auta

KRAJ – Třiadvacet vysloužilých policejních aut, která používají policisté pro výkon služby v Královéhradeckém kraji, nahradí stejný počet nových vozidel. Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje je 7. ledna slavnostně převzalo z rukou ministra vnitra Jana Hamáčka. Předání vozidel se dále zúčastnil i policejní prezident Jan Švejdar, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Petřík.

Třiadvacet nových policejních vozidel  2 ViewImage

Foto: Policie ČR

„Policie ČR nakoupila na sklonku roku více jak 2000 dopravních prostředků. Jsem rád, že se pro naše policisty povedlo nakoupit to nejlepší, co v této kategorii Škoda nabízí. Jsem pyšný, že je Česká republika šestou nejbezpečnější zemí a Policie ČR má více jak sedmdesátiprocentní důvěru veřejnosti. Našim policistům přeji, aby se jim s auty dobře jezdilo a aby se vždy vrátili v pořádku do svých domovů,“ uvedl při slavnostním předání Jan Švejdar.

Nová vozidla ŠKODA OCTAVIA Combi 2,0 TSI 140 kW 4×4 DSG v barvách Policie ČR budou určena pro výkon služby v Královéhradeckém kraji.

„Nová vozidla budou nasazena do přímého výkonu služby. Spolehlivé dopravní prostředky s odpovídající výbavou jsou jednou z neodmyslitelných podmínek úspěšného policejního zákroku,“ uvedl při předání Petr Petřík, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

„Po dlouhé anabázi, kdy Policie ČR musela sloužit s vozy, které daleko překračovaly plánovanou životnost, se podařilo nakoupit nová vozidla,“ řekl mimo jiné při předání ministr vnitra Jan Hamáček.

Nová vozidla nahradí policejní auta vyrobená od roku 2008. Ne všechna zastaralá vozidla však budou vyřazena, některá z nich najdou uplatnění u jiných organizačních útvarů Policie ČR nebo budou sloužit jako záložní auta pro případ potřeby.

„Obměna vozového parku je a bude neustálý proces, který policistům zaručí zejména technickou spolehlivost při zásahu. Právě rychlost a bezpečný dojezd policejní hlídky na místo události hraje jednu z významných rolí při zásahu,“ doplnil Petr Petřík a upřesnil, že vozidla budou k dispozici nejen v Hradci Králové, ale i na jiných obvodních odděleních mimo krajskou metropoli.

Čtenářská diskuze
Tags: ,