Tři úspěchy mokerského studenta

MOKRÉ – V malé vesničce Mokré vyrůstá velká osobnost. Student pardubické střední školy informatiky a ekonomie DELTA Daniel Krejčí se v loňském roce dočkal hned tří významných ocenění.

DSC_9064

Daniel Krejčí z Mokrého měl rok 2018 opravdu hodně úspěšný.
Foto: Archiv Daniela Krejčího

Nejprve uspěl se svým maturitním projektem Lovci perel, když zvítězil v ústředním kole 40. ročníku Středoškolské odborné činnosti v kategorii Informatika.

Vytvořil totiž informační systém hry pro podporu čtenářské gramotnosti Lovci perel. Ta vznikla v knihovně Hradec Králové. Během čtyř let však přerostla sama sebe a z lokální zábavy se rozšířila do několika stovek knihoven po celé republice. Přestalo být už únosné, aby ji každá knihovna vedla papírově nebo v Excelu. Danovou prací bylo v celé hře nastolit pořádek a podpořit ji webovým informačním systémem. To se mu ve spolupráci s knihovnicemi z Hradce Králové skvěle podařilo.

Dalším úspěchem Daniela byla cena v kategorii nejlepších studentů Pardubického kraje. Daniel získal pamětní list za vítězství v celostátním kole 40. ročníku Středoškolské odborné činnosti v kategorii Informační technologie. Za Daniela převzal cenu v zastoupení ředitel školy Jiří Formánek, protože Daniel v tomto termínu přebíral v Praze cenu Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského (NFJH), a to je ten třetí Danielům úspěch.

Letos Ceny NFJH získalo dvanáct studentů. Ocenění získali obálku s finanční odměnou, plaketu J. Heyrovského, diplom, knihu a další, učitelé pamětní list a poukázku IKEA od sponzora firmy Metrohm.

Čtenářská diskuze