Tragicky skončil střet vlaku s dodávkou v Kostelci nad Orlicí

KOSTELEC N. O. – Srážka osobního vlaku s dodávkou na železničním přejezdu v Kostelci nad Orlicí byla na krajské operační a informační středisko ohlášena 26. dubna krátce po 12. hodině.

ŽDN Kostelec nad Orlicí (1)

Foto: HZS KHK kraje

„Z dosud nezjištěných příčin došlo na přejezdu se signalizačním zařízením ke střetu dodávky a vlaku. Na místě zasahovaly všechny složky IZS včetně vrtulníku. Přes veškerou snahu zasahujících bohužel čtyřiapadesátiletý řidič dodávkny svým zraněním podlehl. Ve vlaku cestovalo přibližně 20 osob včetně personálu, nikdo z nich nebyl zraněn.

Provoz je v místě střetu po nezbytně nutnou dobu uzavřen. Příčina a veškeré okolnostmi této nešťastné události jsou předmětem vyšetřování policistů v úzké součinnosti s Drážní inspekcí,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

Na místo byla vyslána profesionální jednotka požární ochrany ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí, zároveň vyjela i drážní jednotka hasičů z České Třebové. Z dodávky byla bez nutnosti použití hydraulického nářadí vyproštěna jedna osoba, u které byla okamžitě zahájena neodkladná resuscitace. Hasiči asistovali zdravotnické záchranné službě při provádění první pomoci, na místě byl připraven i vrtulník letecké záchranné služby. Přes veškerou snahu všech zasahujících osoba svým zraněním podlehla.

„Zdemolované vozidlo jednotky zajistily a provedly na něm opatření proti vzniku požáru. Vlak dotlačil automobil na sloup s elektrickým osvětlením, na místě byla poškozena také výhybka. Ve vlaku cestovalo i s personálem dopravce 19 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Hasiči provedli evakuaci cestujících, lidem pomohli ven po nastavovacích žebřících a doprovodili je na blízké nádraží. Místo zásahu bylo následně předáno drážním hasičům, na místě zůstala státní i městská policie,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Čtenářská diskuze