Tragický požár se dvěma úmrtími v Sovoluskách byl uzavřen

PARDUBICKO – Vyšetřovatelé spolu s kriminalisty pomalu uzavírají tragický požár, který vypukl v Sovoluskách na Pardubicku.

Do Sovolusek vyjíždělo v neděli 8. prosince 5 jednotek hasičů. „Hasiči se dostali dovnitř domu a vyhledávali osoby, které se měly uvnitř nacházet. Po několika minutách byla nalezena dvě ohořelá lidská těla. Dále hasiči z budovy vynesli 12 kg propanbutanovou lahev. Následně byl proveden průzkum termokamerou a uhašena byla všechna skrytá ohniska. Vyšetřovatelé hasičů spolu s kriminalisty a odborníky z oboru elektro Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč zjišťovali přesné příčiny vzniku požáru. Tou bylo nedodržení bezpečnostních předpisů při používání tepelného spotřebiče, a to konkrétně horkovzdušné trouby neznámou osobou,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Uvnitř domu byli dva lidé, ale ani jeden z nich požár nepřežil.

„Nemůžeme s přesností říci, kdo s troubou manipuloval. Škoda byla vyčíslena na 1 milion korun. Uchráněn byl majetek ve výši 20 tisíc korun.

V horkovzdušné troubě byly nalezeny zbytky, pravděpodobně drůbeže. Trouba byla před vznikem požáru pootevřená a zapnutá. Pravděpodobně došlo ke vzplanutí masa v troubě, požár se přenesl skrz pootevřená dvířka na kuchyňskou linku a dále na celý dům,“ dodala Vendula Horáková.

 

Čtenářská diskuze