Tragická nehoda motocyklisty – smrt číhala u Vamberka

RYCHNOVSKO -  První tragickou nehodu na Rychnovsku, při níž zahynul motocyklista, zapsali do statistik v Královéhradeckém kraji dopravní policisté z Rychnova nad Kněžnou. Dopravní nehoda se stala půl hodiny po poledni v neděli 12. května.

na kruhovém objezdu u Vamberka ViewImage

Tragická nehoda u Vamberka.
Foto: Policie ČR

„Pětatřicetiletý řidič motocyklu značky Honda jedoucí po silnici č.I/14 od Lupenice směrem na Vamberk při jízdě z kopce před kruhovou křižovatkou se silnicí č. I/11 a místní komunikací s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a  v rozporu se svislou dopravní značkou – zákaz předjíždění – předjel osobní auto značky Volkswagen Passat, jehož řidič se mu uhýbal částečně na pravou krajnici. Po předjetí motocyklista nezvládl ve vysoké rychlostí řízení motocyklu a po použití zadní brzdy dostal smyk. Při něm spadl na vozovku a následně narazil do obrubníku a palisád vyvýšeného středu kruhové křižovatky,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Záchranáři muže letecky transportovali do nemocnice, kde bohužel po několika hodinách svým zraněním podlehl.

Zda řidič nepožil před jízdou alkoholické nápoje, prozradí až výsledky nařízené pitvy. Míra zavinění řidiče, příčina dopravní nehody a její další okolnosti jsou předmětem následujícího vyšetřování.

Při dopravní nehodě zasahoval celý integrovaný záchranný systém. Provoz na silnici byl po dobu odstraňování následků řízen policisty. Komunikace byla plně zprůjezdněna po několika hodinách.

Čtenářská diskuze
Tags: ,