Tragická havárie motorkáře – muž byl pod vlivem alkoholu

RYCHNOVSKO – Vyšetřovatel 2. července případ motorkáře, který po převozu do nemocnice zemřel, ukončil usnesením o odložení, protože neshledal zavinění jinou osobou než řidičem motocyklu.

„Z odebraného vzorku krve se zjistilo, že muž byl pod vlivem alkoholu – 2,3 promile. Trestní stíhání je nepřípustné proti tomu, kdo zemřel,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

K tragické nehodě došlo 22. dubna na místní komunikaci v obci Merklovice. Řidič motorky značky KTM 690, jedoucí ve směru od Vamberku při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu komunikace, vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do sloupku oplocení rodinného domu, pak do sloupu veřejného osvětlení a nakonec do zaparkovaného vozidla značky Audi A6. Čtyřiačtyřicetiletý motorkář byl s vážným zraněním letecky transportován do hradecké fakultní nemocnice, kde následkům zranění o pár hodin později podlehl. Šetřením bylo také zjištěno, že motorkář neměl za jízdy nasazenu ochrannou přilbu.

Čtenářská diskuze