Tragická dopravní nehoda mezi Rybnou nad Zdobnicí a Vamberkem si vyžádala jeden lidský život

Situace na místě dopravní nehody. Foto: JSDH Kostelec nad Orlicí

Situace na místě dopravní nehody. Foto: JSDH Kostelec nad Orlicí

AKTUALIZOVÁNO 19. 3. 13:08 – VAMBERK, RYBNÁ NAD ZDOBNICÍ - V neděli 18. března byla v 18:00 hodin nahlášena operačnímu důstojníkovi dopravní nehoda, k níž došlo na silnici č. I /11 mezi obcemi Vamberk a Rybná nad Zdobnicí. Řidič vozidla jel ve směru od Rybné, na přímém úseku silnice přejel z nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s dalším vozidlem. Poté došlo k následnému střetu vozidla z pravé strany s dalším vozem, které jelo od Vamberku.

Při tragické dopravní nehodě zemřel na místě šestadvacetiletý spolujezdec řidiče jednoho z vozidel. Další dvě těžce zraněné ženy převezli záchranáři do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kam byl transportován také jeden z řidičů. Další zraněné osoby byly rovněž převezeny do královéhradecké fakultní nemocnice a Oblastní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. K transportu zraněných byl přivolán vrtulník.

Alkohol byl u jednoho z řidičů na místě dechovou zkouškou vyloučen, u dalších dvou byl proveden odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Komunikace byla v obou směrech uzavřena do 23:00 hodin. Policejní hlídky odkláněly dopravu ve Vamberku směrem na Ústí nad Orlicí a v Rybné směrem na Slatinu nad Zdobnicí. S rychnovskými a kosteleckými pořádkovými a dopravními policisty spolupracovali policisté z Obvodního oddělení Žamberk, kteří ve městě odkláněli kamiony rovněž směrem na Ústí nad Orlicí.

Příčina a míra zavinění této tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření, celková škoda je odhadnuta na 150.000 korun. (ež)

Předešlá zpráva: Tři jednotky hasičů byly v neděli 18. března 2012 v podvečer přivolány K vážné dopravní nehodě, k níž došlo v neděli 18. března v podvečer na hlavní silnici č. I/11 u Rybné nad Zdobnicí, byly včera přivolány tři jednotky hasičů. Při srážce tří osobních vozidel jeden člověk zemřel, dalších šest lidí utrpělo různě vážná zranění.

Záznam o události přijal operační důstojník hasičů v 18:00 hodin. Prvotní informace hovořily o tom, že z jednoho havarovaného vozidla vychází kouř. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolní hasiči z Vamberka a Kostelce nad Orlicí a čtyři posádky pozemní záchranné služby Královéhradeckého a Pardubického kraje. Povolán do akce byl i vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové a policie.

Po příjezdu první jednotky hasičů na místo nehody bylo zjištěno, že jedno z havarovaných vozidel skončilo v příkopu, další dvě zůstala na silnici a žádné nehořelo. Uvnitř osobního vozidla zůstali zaklínění řidič a jeho spolujezdec. Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili oba zraněné z vraku a ve spolupráci se záchranáři se snažili obnovit základní životní funkce u jednoho ze zraněných. I přes prováděnou resuscitaci jedna osoba na místě zemřela, dalších šest lidí z  aut utrpělo různě závažná zranění a jedna osoba vyvázla bez zranění.

Hasiči po celou dobu spolupracovali se záchranáři a pomáhali se zajištěním všech zraněných osob. Zabezpečili všechna vozidla proti případnému požáru a úniku provozních náplní. Také prohledali okolí, zda nejsou poblíž nehody další zranění lidé, kteří se mohli dostat dále od místa události. Pro potřeby policejního vyšetřování nasvítili místo nehody a po ukončení šetření odklidili ze silnice havarovaná vozidla, střepy a plastové části. Případem se dál zabývá Policie ČR. (ež)

 

Čtenářská diskuze