Tradiční divadelní podzim začal v Týništi minulý týden

TÝNIŠTĚ N. O. – Neuvěřitelný, už čtyřicátý devátý ročník Týnišťského divadelního podzimu začal minulý týden v pátek večer v Kulturním centru v Týništi nad Orlicí.

SAM_7670

Zleva ředitelka Kulturního centra v Týništi nad Orlicí Dana Dobešová společně s výtvarnicí Blankou Šklíbovou-Novou.
Foto: Eva Ženíšková

Celou akci zahájila vernisáž obrazů profesionální výtvarnice Blanky Šklíbové – Nové z Holic u Pardubic, kde po léta tvoří ve svém ateliéru v centru města.

„I kdybych nechtěla, musím v tradici pořádání této akce pokračovat a dělám to velmi ráda. Celý divadelní festival je rozložen do dvou měsíců. Představení uvedená v rámci jeho konání mají svůj půvab. Na programu jich bude letos osm. Nebudou mezi nimi chybět ani pohádky pro děti. Zahájili jsme představením ochotníků z Vrchlabí s názvem Myslíme jenom na to. Jedná se o provedení úspěšného muzikálu Starci na chmelu. Ve čtvrtek 11. října vystoupí hosté festivalu Eva Holubová a Bohumil Klepl, kteří se divákům představí v talk show s názvem Zůstane to mezi námi. V neděli 14. října u nás bude od 15 hodin hostovat Malé divadélko Praha s pohádkou pro nejmenší a jejich rodiče O Sněhurce…“

Více se dozvíte v aktuálním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze