Touha po přátelství – útokem „vojáka“ žena přišla o statisíce

HRADECKO – V odpoledních pátečních hodinách 2. září hradečtí policisté přijali oznámení týkající se podvodu, který měl spáchat opět americký voják.

„Jednalo se již o druhý stejný případ v jednom týdnu. Tentokrát 61letá žena z Hradce Králové podlehla kouzlu britskému vojenskému lékaři působícího na mírové misi v Jemenu. Za své působení v armádě měl obdržet zlaté cihly, které ženě chtěl poslat. Aby žena byla schopná zaplatit dopravu a pojištění balíku, půjčila si nadvakrát peníze a i přes varování banky peníze na zahraniční účet zaslala,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.

Poslední požadavek přepravní společnosti již nesplnila, protože půjčku na půl miliónu korun již banka ženě zamítla. Neposkytnutím půjčky tak žena přišla „pouze“ o necelých 300 tisíc korun.
Kriminalisté případ zadokumentovali a kvalifikovali jako trestný čin podvod, za což případnému pachateli hrozí trest odnětí svobody na 1 rok až 5 let.

„Apelujeme na občany: Nevěřte neznámým lidem na sociálních sítích. Každý se může vydávat za kohokoliv a vy nejste schopni odhalit pravou totožnost. Ve výše zmíněném případu se řiďte radami a doporučeními pracovníky banky,“ dodala Iva Kormošová.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,