Tomáš Vincour: „Některé góly jsou hodně šťastné“

HRADEC KRÁLOVÉ – Gólový účet zápasu s Karlovými Vary otevřel Tomáš Vincour. Byl to jeho už šestnáctý zářez v sezoně. Po utkání byl spokojený se třemi body, ale sám ví, že to byla hodně vydřená výhra. „Nebýt Jardy Pavelky, tak jsme prohráli,“ trefně zhodnotil zápas TOMÁŠ VINCOUR.

vincourJak těžké bylo dnešní vítězství?

Věděli jsme, co Vary hrají, měly hodně šancí a nebýt Jardy Pavelky, tak jsme prohráli. Nehráli jsme to, co jsme si před zápasem řekli. Musíme si z toho vzít ponaučení do příštího utkání.

Jaké ponaučení to bude?

Hlavně si vyvarovat chyb a připravit se na neděli, kdy hrajme v Brně. Prostě hrát pořád náš styl hokeje, ale také vědět, co na Kometu bude platit.

V sezoně se vám daří, hlavně střelecky. Co za tím vězí, jiná letní příprava?

Je to zásluha a práce celého týmu, že se daří i mně. Hrajeme jako tým. Samozřejmě jsem za to rád, že mi to tam padá, ale je jedno, kdo góly dává. Na prvním místě je úspěch mužstva. Letní příprava byla stejná jako před loňskou sezonou. Dva tři roky se připravuju s kondičákem a vyhovuje mi to. Jako malý jsem hodně piloval střelbu, tak mi to možná hokejový bůh teď vrací. (usmívá se) Některé góly jsou hodně šťastné, ale to k tomu patří.

Sedl vám i jako tým Hradec, celou organizací, trenéry a spoluhráči?

Jsem tu spokojený jak v osobním životě, tak hokejově. Je tady výborná parta, všichni jsou pozitivní. Člověk se těší do kabiny, na každý den a trénink.

Jste mezi třemi nejlepšími střelci extraligy se šestnácti góly (stejný počet má liberecký Kvapil a brněnský Mueller), což asi potěší…

Samozřejmě, ale zůstávám pokorný a na každý zápas se připravuju stejně. Z osobního pohledu je to zatím podařená sezona, tak doufám, že to bude pokračovat. (usmívá se) Nesmím usnout na vavřínech, protože v mé hře je hodně chyb, na kterých musím zapracovat.

Které to jsou?

To si nechám radši pro sebe. (směje se)

Vaše lajna si hodně rozumí, střílíte góly, sedli jste si?

Sestava se točí, předtím tam hrál Dragy (Dragoun) a padalo nám to do branky, teď se vrátil Cingy (Cingel) a je to podobné. S ním jsem hrál na začátku sezony, vrátili jsme se k tomu a taky se nám daří, stejně jako s Ráďou Pavlíkem. Víme o sobě, každý ví, co ten druhý potřebuje, a vyhovíme si.

V neděli vás čeká první zápas v jiném dresu na ledě Komety. Je to speciální mač?

Je a vždycky bude. S Kometou jsme už hráli dvakrát doma. Do Brna se těším, doufám, že vyhrajeme a obereme ji o tři body.

V létě jste měl jít do Finska, ale angažmá nedopadlo. Co rozhodlo o angažmá v Hradci?

Vysvětloval jsem touž v létě a nechci se k tomu vracet. Teď jsem v Hradci, máme dobře rozehranou sezonu, takže se soustředím jen na to.

Foto: Mountfield HK

Čtenářská diskuze