Tomáš Vidlák: „Jsem na holky pyšný“

Doberské florbalistky měly výbornou příležitost poměřit si své síly nejen s atraktivním, ale i kvalitním mužstvem slovenských juniorek. Na takového soupeře ve druhé lize těžko narazí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ROKYTNICE V O. H. – S výkonem svého týmu byl nadmíru spokojený trenér FBC Dobré Tomáš Vidlák. „Smekám před holkami klobouk,“ nešetřil chválou.

Dnešní konfrontace se slovenskými juniorkami byla výsledkově trošku divoká (1:11). Jsi spokojen s výsledkem i hrou nebo jsi čekal něco jiného?

Jsem spokojený, holky nechaly na hřišti všechno. Po minulém nevydařeném druholigovém turnaji, který se nám sice povedl výsledkově, ale ne herně, tak dnes se holky předvedly, smekám před nimi klobouk. Utkání odmakaly, i když některé góly byly hodně laciné po akcích, na které jsme se připravovali a stejně jsme inkasovali. To mě trošku mrzí, ale přesto jsem na holky pyšný!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaký byl největší rozdíl mezi vámi a juniorkami – rychlost, technika…?

Rozdíl byl v rychlosti a přihrávkách. Taková ta technika hole. Kdo to viděl, tak musel ten rozdíl uznat. Slovenky si byly schopné přesně přihrát do běhu a v rychlosti neztrácejí míčky. Kdežto my o každý míček musíme bojovat a takovou techniku my nemáme. Technika a rychlost – jednoznačný rozdíl mezi námi a Slovenkami. Ale holky bojovností a nadšením ten rozdíl trochu nahradily. Taky jsme spokojený, že jsme do zápasu nešli hrát defenzívně, ale každou možnost jsme využili k protiútoku. Snažili jsme se je napadat na jejich polovině a nutit je k chybám. S tím jsem spokojený, jak jsme se s tím popasovali.

Byl to první zápas s tak kvalitním a atraktivním soupeřem pro váš tým?

My jsme byli v Praze na Czech open, kde jsme se potkali se silnými týmy, ale podle mě atraktivnější a silnější mužstvo byla, tuším, v roce 2013 pražská Bohemka, s kterou jsme tady v Rokytnici hráli osmifinále poháru. To byl takový velký zápas pro nás. Vůbec jsme nevěděli, co od toho čekat. Bohemka k nám přijela v plné palbě s trenérem Jedličkou a reprezentantkami, které za čtyři měsíce hrály na mistrovství světa. Byla tady Bočanová, Žurková a další. Bohemka byla lepší než Slovenky, dostali jsme od ní výprask 3:22.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vaše mužstvo je taky hodně mladé. Dá se říci, že věkově to bylo se Slovenkami nastejno, nebo máte i starší hráčky?

Věkově jsme o něco starší, průměr máme okolo třiadvaceti let. Máme to srovnané rovnoměrně. Starší holky, pak střední generaci a mladší ročníky. My jsme před letošní sezonou nevěděli, jak to bude, protože nám některé holky skončily, některé kvůli těhotenství, ale pořád se snažíme tu kvalitu držet, což se nám poměrně daří. Dnes to ukázal i tento zápas, že máme na čem stavět. Dobré utkání, výborná atmosféra i fanoušci. Jsme spokojení.

Co ambice postoupit? Pořád hraje špičku druhé ligy…

Ambice… (usmívá se) Je to pravda, hrajeme pořád nahoře. Pro nás je to složitější, protože jsme malá vesnice, a kdybychom chtěli postoupit, tak bychom museli mít mužstvo juniorek nebo dorostenek a ještě jeden mládežnický tým. Ten by pro nás nebyl takovým problémem, ale dorostenky nebo juniorky už jo. Navíc se první liga hraje ve dvou dnech o víkendu. Je to o čase a širokém kádru.

A finančně byste první ligu zvládli?

Myslím si, že bychom to finančně zvládli. Složitý to je s přípravou. Máme tady vysokoškolačky, některé chodí do práce a my se sejdeme kompletní jen v pátek. Ale uvidíme, co bude. (směje se)

Čtenářská diskuze
Tags: ,