Tomáš Rejzek: „Nesnáším dogma, že má rozhodčí vždycky pravdu“

Jako první z krajských soutěží skončila podzimní část v I.B třídě, v níž máme osm týmů z našeho okresu.

RYCHNOVSKO – Zástupcům jednotlivých klubů jsme položili několik otázek. Všichni se shodli, že největším překvapením podzimu je Spartak Opočno, který vede tabulku po polovině soutěže.

 

DSCN84331. Jak jste spokojeni s podzimní sezonou?

2. Odpovídá umístění kvalitám vašeho týmu?

3. Kdo patřil mezi opory vašeho mužstva?

4. Je tým, který vás překvapil nebo naopak zklamal?

5. Zaujal vás nějaký hráč svým výkonem?

6. Jaká byla úroveň rozhodčích?

7. Jakou kvalitu má I.B třída?

8. Plánujete v zimní přestávce změny v kádru nebo realizačním týmu?

9. Kdy začnete přípravu na jarní sezonu?

 

TOMÁŠ PŘIBYL – HRAJÍCÍ PŘEDSEDA SPARTAK OPOČNO

1) Spokojeni určitě jsme.  Cílem bylo nahrát co nejvíce bodů a vyhnout se starostem se sestupem, což se nám povedlo. To, že přezimujeme na prvním místě, je jen bonus za to, jak kluci přistupovali k tomu, co jsme od nich s Jirkou Židíkem chtěli.

2) Na to se těžko odpovídá. Možná jsme spíše tam, kde s námi nikdo nepočítal. Vloni jsme byli na opačném konci, takže jsme si určitě polepšili. (usmívá se)

3) Musel bych vyjmenovat všechny hráče, včetně těch na lavičce! Největší oporou našeho mužstva je parta, která se utvořila. Jsem si na 100% jist, že hlavně díky ní jsme tam, kde jsme. Když se nedaří jednomu, vezme to na sebe jiný. Prostě a jednoduše, je to kolektivní sport a my se toho držíme. Základem však je, že nedostáváme tolik branek, jako v minulých sezonách a ještě nějaké dáme.

4) Asi ani ne. Počítal jsem s tím, že vysoko bude hrát Solnice, která mohutně posílila a Třebechovice, které si ovšem zvykají na hru bez špílmachra Kyrala. Asi se taky nepočítalo s tím, že budou mít Doudleby pouhé čtyři body, i když musím říct, že s námi spíše dva body ztratily, než jeden získaly.

5) Napadá mě jen „Hašan“, který je vždy tam, kde má být a dal asi 20 gólů za půl sezony. My jsme na něj byli připraveni a gól nám nedal. (směje se)

6) Jak jsem již jednou říkal, koresponduje s úrovní I.B třídy, i když zjišťuji, že je lepší být první než poslední. Nikdo nám neublížil, ani nepřidal, takže jsem s jejich výkony spokojen. Úroveň jde pomalu směrem nahoru…

7) Byly určitě zápasy, na které se nedalo z pohledu fanouška dívat, ale zároveň bych řekl, že převažovaly zápasy, které měly vyšší kvalitu, takže si myslím, že je letos úroveň lepší než vloni a to díky týmům, které přišly nahoru z okresů, protože rozhodně nehrají druhé housle. Málo týmů přiveze body z javornické tvrze, o čemž už se přesvědčila i mužstva z krajského přeboru.

8) Zatím nejsem schopen odpovědět. Určitě by bylo fajn doplnit kádr o další kvalitní hráče, ale možnosti jsou omezené…

9) Dáme si chvíli oraz a hned po novém roce na to vlítneme, abychom byli připraveni na 100%!

 

JOSEF PLESKOT – TRENÉR SK SOLNICE

1) Náš tým se během úvodních několika zápasů na hřišti sehrával a v kabině poznával. Poslední tři čtyři utkání naše hra už vykazovala zlepšení, takže celkově je s podzimem spokojenost.

2) I.B třída je hodně nepředvídatelná soutěž. My jsme poměrně dost bodů poztráceli doma, naopak z venkovních zápasů máme téměř stoprocentní zisk. Kvalita v týmu je, přezimujeme na druhé příčce tabulky. Jestli to je, nebo není, odpovídající, ukáže až jarní část sezony.

3) Nechtěl bych někoho jmenovat, v každém utkání vynikali někteří hráči více a jiní méně. Oporami jsou zkušenější starší hráči, i když ti mladší to zase všechno oběhají, takže pomáhají týmu úplně stejně.

4) Povedenou vítěznou sérii má za sebou Opočno, nezklamal nikdo.

5) Přestože jsem se vyhýbal jmenování, výkon střelecky velmi dobře vybaveného Aleše Haška v podobě 25 vstřelených branek za podzimní část sezony určitě zaujal nejednoho fotbalového diváka. Proto jsme o něj v létě usilovali a za tým jsem rád, že naše očekávání naplňuje a gólově se mu v Solnici daří.

6) Úroveň rozhodčích je přímo úměrná úrovni jednotlivých zápasů v I.B třídě.

7) V této soutěži působím vůbec poprvé, hodnocení kvality si proto nechám až na konec sezony.

8) Během podzimu jsme se potýkali s úzkým kádrem, ať už vinou zranění, vyloučení nebo pracovních sobot ve Škodovce, v tomto ohledu bychom chtěli tým rozšířit.

9) Do konce listopadu budeme ještě pokračovat s tréninky, ostrou zimní přípravu zahájíme na přelomu ledna a února, v plánu máme několik přípravných zápasů.

 

TOMÁŠ KRUNČÍK – TRENÉR SOKOL JAVORNICE

1) Jako nováček soutěže spokojeni jsme. Přechod do vyšší soutěže nám samozřejmě usnadnila vlna úspěchu, na které jsme se vezli hodně dlouho. V domácím prostředí jsme podávali vesměs výkony, na které jsou všichni zvyklí, venkovní zápasy jsme ale nezvládali podle našich představ. Samostatnou kapitolou pak je naše skvělé působení v Poháru hejtmana a nejvyšší návštěvnost našich utkání v hodně širokém okolí. Díky médiím se tak o nás vědělo možná až moc, každopádně bylo příjemné, že naše klubové „dresíky“ poznávají lidé při našich cestách na dovolených nebo při nákupech v krajských městech.

2) Zcela otevřeně říkám, že kdyby se nám nezranili klíčoví hráči Dan Suk s Pepou Kovaříčkem, tak jsme měli bodů víc. Až teprve jejich nepřítomnost nám ukázala, že chybí víc, než by někteří čekali a několik zápasů nám trvalo, než jsme na to různými změnami dokázali najít dočasné řešení. S těmito problémy se ale potýkají všechny týmy a naše umístění odpovídá asi tomu, na co máme. Že budeme míchat pořadím v první polovině tabulky, asi čekal málokdo.

3) Zcela určitě nás opět o krok vpřed posunul příchod Kuby Noska, skvělým tahem se pak také ukázalo i doplnění brankářské dvojice.

4) Obrovskou smůlu mají zatím Doudleby, které hrají dobrý fotbal, ale ty mraky nevyužitých šancí.

5) Většina hráčů hrajících proti nám jsou pro nás nové tváře + pár známých z vyšších soutěží. Za celý podzim je to Aleš Hašek ze Solnice, který se střelecky doslova urval z řetězu.

6) Pár zápasů jsme si zvykali na jiný metr. Se vší úctou k okresním rozhodčím, rozdíl v rozhodování zápasů je dost velký. S úrovní rozhodování zápasů jsme určitě spokojeni.

7) Nechci jako zástupce nováčka posuzovat po pár kolech celou soutěž, rozhodně nás ale překvapilo, jak se to v ní mele, a že role favorita v mnoha případech neznamená vůbec nic.

8) Soutěž nám ukázala, že bolavá místa máme. Ale na nějaké zásadní zásahy jsme opatrní, a jestli tak něco proběhne, tak to bude opravdu jen kosmetické řešení.

9) Opět přelom leden, únor. Zde zvyklosti měnit nebudeme.

 

JOSEF VAŠATA – TRENÉR SOKOL LÍPA N. O.

1) S podzimní částí jsme spokojeni. 23 bodů a 6. místo je pro nás zatím dobrý výsledek.

2) Je to umístění, kde bychom se chtěli pohybovat. Kdybychom byli o dvě nebo tři příčky výš, bylo by to skvělé. Myslím si, že máme na to, abychom se pohybovali mezi třetí až šestou příčkou tabulky.

3) Myslím si, že mezi opory patřili Tomáš Jedlička, Tomáš Sikora, David Mondik a Erik Charvát. Je to ta osa, která měla nejstabilnější výkony.

4) Překvapilo mě Opočno a nováčci – Přepychy, Javornice a Kosičky.

5) Zaujal mě střelec Aleš Hašek. Je to prostě stroj na góly.

6) Rozhodčí podle mého názoru jsou v posledních letech lepší a lepší. Stane se chyba i jim, ale v našich zápasech jich bylo minimum.

7) Kvalita I.B třídy je taková, jaká je. Trénuje se méně, někde vůbec. Průměrný věk mužstev se zvyšuje, to znamená, že úroveň musí jít dolů a to se bohužel děje. Ještě, že tak, jinak bychom my starší už hráli za béčka. (směje se)

8) Změny moc neplánujeme. Možná jeden příchod, ale je to v jednání.

9) Zimní přípravu bychom chtěli zahájit kolem 20. ledna, plus mínus. A na závěr bych chtěl popřát všem hráčům, trenérům, rozhodčím, delegátům, funkcionářům a fanouškům klidnou zimní přestávku, krásné Vánoce a do nového roku hlavně zdraví a chuť do fotbalu. Na jaře to zase rozjedeme.

 

TOMÁŠ REJZEK – TRENÉR SK PŘEPYCHY

1) Podzimní sezonu jsme začali oslavami výročí založení klubu. Jednalo se o velmi podařenou akci, kterou si užili jak naši hosté, my pořadatelé, tak především naše mládež. Dotačně děkujeme za podporu všem sponzorům včetně Královéhradeckého kraje! I díky této akci, která nás stmelila, jsme začali sezonu hodně dobře. Spokojenost je semeno úpadku. Takže ve stručnosti  – chtěli jsme být do pátého místa, jsme osmí. Máme na čem dělat. Ovšem převládá spokojenost se vším okolo našeho působení v krajské soutěži. Velký dík patří našim fanouškům, kteří za námi jezdí i na venkovní zápasy. Díky za to, pánové a dámy!

2) Na tohle snad nikdo nemůže odpovědět kladně… Ani Opočno. (smích) Kvalita našeho týmu zůstala častokrát skrytá. Strop máme jinde.

3) Tentokrát musím bez jakýchkoliv „keciček“ okolo jmenovat oba naše brankáře Tomáše Ježka a Ivo Beránka. Tam není co zlepšovat. Tam není slabinka.

4) Překvapilo mě Opočno. I když je Jirka Židík můj dobrý kamarád a vím, čeho je schopný, tak že za tak krátkou dobu udělá z týmu na padáka tým na postup, to koukám jak chleba z tašky! No a zklamalo mě Opočno. Sice hrají super, ale když máme posvícení a pak s námi jdou na pivo, tak by nás podle mě měli nechat vyhrát. (smích)

5) Jako v okresní soutěži, tak i v krajské budu jmenovat svého nejneoblíbenějšího protihráče Adama Krejčího z Javornice i přesto, že mám dojem, že v kraji ještě nezařadil čtyřku.

6) Rozdíl mezi okresním přeborem a I.B je markantní. O tom žádná a je to pochopitelné. Fascinuje mě naše pokuta z venkovního utkání ve Smiřicích, kde se náš ,,fanoušek“  50 metrů od hřiště postrká s nějakým domácím strejdou a my za to dostaneme pokutu s tím, že co je v zápisu o utkání je prostě „svaté“.  Taková FAČR klasika aby bylo na Prokešovy večeře. Na jeden zápas přijdou frajeři o čtvrt hodiny déle, další nám o půlce vykouří kabinu. Nesnáším to dogma, že má rozhodčí vždycky pravdu a hotovo. Ve své kariéře jsem měl nejraději rozhodčí, kteří dokázali uznat vlastní chybu. Je to cesta k sebereflexi a tím ke zlepšování vlastního výkonu. Tento trend je špatně. Shrnuto: sportovní úroveň fajn, aroganci a egocentrismus si „kucí“ můžou nechat. Ale víme, k čemu jsou vedení, takže jim to vlastně nevyčítám.

7) Rozdíl mezi OP a I.B je markantní. O tom žádná a je to pochopitelné. Soutěž, kde každý může porazit každého a ideální soutěž pro fotbalovou obec s šesti sty obyvateli. Mám nesmírnou radost, jak k našemu účinkování přistoupili hráči, fanoušci i jak nás teď vnímá širší komunita. Budeme se dál snažit hrát v I.B. třídě důstojnou roli a dobře reprezentovat v soutěži, která je kvalitní.

8) Plánujeme. Lukáš bude hrát vpravo a Pepa vlevo! Taky už to nebudeme sklepávat na střed, ale do stran. Realizační tým také dozná změn. Jirka Jelen dělá moc sladký pití, takže bude dávat míň šťávy! A to jsem mu do očí neřekl, to půjde přes média! Jen ať si to přečte. Vážně. Kariéru ukončil Jarda Prát. Jeden z kluků, kteří pomohli fotbal v Přepychách udržet v době, kdy bylo všechno špatně, jezdili jsme na zápasy sotva v jedenácti. Nikdy nic „nevyvlažil“, a i když spolu chodíme na pivo a na rozlučce jsme mu poděkovali, myslím, že se sluší napsat do okresních novin, že Jaroslav Prát je frajer! Díky, Tuky!

9) Podle toho, kdy bude masopust. Týden se budeme hojit a pak začneme s tvrdým drilem.

 

DSCN8723JAROSLAV HLUŠIČKA – MÍSTOPŘEDSEDA SK ALBRECHTICE N. O.

1) Měli jsme cíl, udělat určitý počet bodů, ale ten jsme bohužel nesplnili. Proto nemůžeme být pochopitelně spokojení jak s bodovým ziskem, tak ani s umístěním v tabulce.

2) Ne.

3) Klasické. Kdybychom chtěli někoho vyzvednout, tak rozhodně brankáře. Jinak všichni ostatní bojovali.

4) Jsou týmy a okolnosti, kdy fotbal nemá logiku. A tak některé výsledky byly naprosto nečekané. Dalo se předpokládat, že silné budou Třebechovice, jako bývalý účastník I.A třídy.

5) Rozhodně ve více mužstvech brankaři.

6) Máme dojem, že výkony rozhodčích, až na malé výjimky, byly standardní.

7) Z našeho pohledu se úroveň B třídy oproti roku 2017 zlepšila.

8) Pokud nás okolnosti nedonutí, nemáme podstatné změny v plánu. Budeme rádi, až se vrátí zranění hráči.

9) Vždy jsme začínali přípravu v polovině ledna. Nemáme důvodů toto měnit.

 

MARTIN ŠNAJDR – TRENÉR FC ČESKÉ MEZIŘÍČÍ

1) Vzhledem k našemu postavení v tabulce a předváděným výkonům panuje naprosto oprávněné rozčarování. Naše umístění není jen odrazem podzimu, ale táhne se už od minulého léta, protože někteří hráči si myslí, že tuhle soutěž odehrají s prstem v nose bez tréninku a pořádné přípravy!

2) Při současném rozložení sil asi odpovídá. Podle posledních výsledků to vypadalo, že v této soutěži nemáme ani co dělat. Jenže tím bych urazil torzo, které odehrálo zbytek podzimu i přesto, v jaké jsme byli situaci. Za to jim spíš děkuji, že se na to nevykašlali!

3) Jelikož jsme kvůli zraněním, nemocem a soukromým aktivitám protočili za podzim třicet hráčů, tak si tým absolutně nemohl sednout. Chybí nám lídr a většina kluků se svým výkonem pohybovala na sinusoidě. Oporou je pořád brankář Frynta.

4) Jednoznačně Opočno a Javornice. Solnice se postupně sehrává, a na jaře si postup vybojuje. Zklamali jsme my, přesto jsem optimista a věřím, že soutěž udržíme. Společně jsme to podělali a společně to také napravíme. Proto věřím, že sliby o kvalitní přípravě v dostatečném počtu se promění od prvního tréninku v činy! Také mě překvapilo, jakého věrného fanouška má Opočno. Když před naším zápasem v Opočně volá 1. místopředseda a korunní princ OFS Miroslav Martínek trenérovi Židíkovi, že nás musí porazit, protože do nich šiju v novinách. (smích) Nevím, jestli mu poté volal před každým zápasem nebo dalším našim soupeřům. To je přesná ukázka, jak funguje český fotbal znásilněný bývalými rozhodčími. Oni nerozlišují civilní zaměstnání a fotbal. Prostě to vezmeme po bolševicku! A to nemluvím o e-mailu, který přišel na klub před jarní částí od předsedy DK OFS Václava Hlavsy!

5) Nemůžu nezmínit solnického Haška. Takového „koncáka“ by chtěl mít v týmu asi každý trenér.

6) Zařekl jsem se, že rozhodčí už řešit nebudu, nechci být sponzorem soudruhů ve FAČR. Je pravdou, že jsme s nimi problémy-zářezy neměli, i když pár sporných situací by se v některých zápasech našlo. Spíš mě vytáčí, jaké flastry vynáší partička na disciplinárce. Ona řeší jen následek. Naposled pět zápasů pro Michala Kozáka za to, že rozhodčímu řekl, co si myslí o jeho rozhodování. Ano, použil peprné výrazy, ale dostal trest, jako by někoho zabil nebo minimálně někomu zlomil nohu. Už jsem to jednou říkal, čím jsou rozhodčí víc než trenér, hráči…?

7) Pořád si myslím, že I.B třída je lepší okres. Občas jsou k vidění dobré zápasy, ale myslím si, že úroveň celkově klesá.

8) Pokud by měl někdo přijít, tak jedině hráč, který bude posilou. Počtově kádr doplnit nepotřebujeme. Doufám, že se nám dají do kupy všichni zranění hráči.

9) V půlce ledna.

 

FILIP LEIMER – TRENÉR TJ VELEŠOV DOUDLEBY N. O.

1) Spokojenost panuje snad jen s tím, že se většina zápasů na podzim odehrála za pěkného počasí a na dobře připravených trávnících.

2) Záleží na tom, z jaké stránky se na mužstvo podíváte. Herní kvalitou by se tým řadil do horní poloviny tabulky, ale jelikož nám chybí kvalita v zakončení, jsme tam, kde jsme.

3) Mohu říci, že k oporám patřili všichni hráči, kteří zasáhli do podzimních utkání, ale tři jména bych rád vyzdvihl – Jan Krmaš, Marek Mazura a Jakub Šrámek.

4) Překvapilo Opočno. Zklamali jsme my.

5) Ani ne tak výkonem, jako fotbalovou duší. Musím opět zmínit doudlebského Jakuba Šrámka, který celý podzim odehrál se zraněným kolenem a s velkým sebezapřením.

6) Na zápasy má jiný pohled hráč, trenér a rozhodčí. A během hry musí každý z nich dělat okamžitá rozhodnutí. A je to jako v běžném životě. Někdy jsou ta rozhodnutí správná, někdy naopak.

7) Podle návštěvnosti v Javornici by se mohlo zdát, že je kvalitní, ale asi to tak úplně pravda nebude.

8) Změny určitě přijdou, takový je život. Ale jestli budou podařené, ukáže až jarní sezona.

9) Rádi bychom začali kolem patnáctého ledna.

Čtenářská diskuze