Tomáš Linka: „Festival se nám zaryl do srdce“

POTŠTEJN — Jste milovníci country muziky a chcete zažít atmosféru jako u táboráku? Pak si v kempu western Vochtánka přijdete na své. Právě tam totiž v sobotu 21. července ve 13 hodin startuje jedna z hlavních akcí celé letní sezony, již tradiční 16. ročník Country festivalu Tomáše Linky a Přímé linky.

001

Tomáš Linka. Foto: archiv Ivety Janebové

Tomáš Linka, rodák z Prahy, představuje v naší zemi špičku ve svém hudebním stylu. Jeho prezentace nesoucí se v duchu pravého amerického country v českých končinách zřídka najde konkurenci. Ať už hlasovým projevem nebo hrou na foukací harmoniku dokáže posluchače spolehlivě vtáhnout do dob Divokého západu.

„Vochtánkovský festival se nám zaryl do srdce a vždy rádi přijedeme. Schází se tam i náš fanklub a lidé to často spojují i s dovolenou, takže už jsou na tuhle akci připravení třeba i týden dopředu,“ prozradil v rozhovoru pro Orlický týdeník Tomáš Linka.

Letos to bude už pošestnácté, co na Vochtánce vystoupíte. Vybavujete si svůj první koncert v Potštejně?

Matně si tu dobu pamatuji. Jsem už starší ročník a jak říkáte, je to už šestnáct let. Tenkrát jsme to tam rozjížděli s naším prvním kapelníkem Karlem Mrkvičkou, který tedy potom bohužel zemřel na Slovensku, ale jezdili jsme dál. Samozřejmě, že ty první roky neměly tak velkou návštěvnost, ale postupně se festival dostal do povědomí a dnes přiláká docela hodně lidí.

Denisa Nováková

Více se dočtete v Orlickém týdeníku

Čtenářská diskuze