Těsná prohra Pandy s Frýdkem B

Slawomir Machlowski - dlouholetá opora Pandy.

Slawomir Machlowski – dlouholetá opora Pandy.

Prvním kolem začala nový sezona 1. ligy pro šachisty rychnovské Pandy, kteří na domácích šachovnicích přivítali rezervu Frýdku Místku.

RACHNOV N. K. – Dramatický zápas trval necelých pět hodin a přinesl řadu vyrovnaných partií se šťastnějším koncem pro moravského soupeře.

Region Panda Rychnov n. K. – BŠS Frýdek Místek B 3,5:4,5

Panda Rychnov nad Kněžnou A

 

BŠŠ Frýdek-Místek „B“

Sabuk Piotr (Z,C) 2372F

1

-

0

2367F Jasný Stanislav (Z)
Havelka Josef (Z) 2320F

½

-

½

2357F Piesik Piotr (Z,C)
Kožúšek Daniel (Z) 2237F

½

-

½

2330F Vesselovsky Serguei (Z)
Marečková Martina (Z) 2141F

0

-

1

2280F Rabatin Jakub (Z)
Machlowski Slawomir (Z) 2137F

½

-

½

2184F Novosadová Kristýna (Z)
Sabol Marian (H) 2353F

½

-

½

2157F Štěpán Patrik (Z)
Šmajzr Martin (H) 2225F

½

-

½

2225F Holeksa Zdeněk
Pavlíček Miroslav 2056F

0

-

1

2117F Kaňáková Natálie

:

„Napětí v šachové klubovně sportovní haly při Gymnáziu v Rychnově se dalo krájet. Zápas Rychnov n. K. – Frýdek Místek B se hrál od deseti hodin a bylo právě 12.50. Těsně před dvanáctou se shodli na rychlejší remíze jen Daniel Kožúšek se Sergejem Vesselovskym, což byl s ohledem na rating obou hráčů spíš úspěch pro Rychnov, byť měl Dan bílé figury. Zřetelnou materiální výhodu s kvalitou navíc měl Martin Šmajzr, ale pozice byla plná jedu. A nejen jeho, na všech šachovnicích se ani po třech hodinách hry nerýsovala žádná jistota.

V 13.05 adrenalin prudce stoupá. Zdá se mi, že Piotr Sabuk a Pepa Havelka získali nepatrnou výhodu, Martina Marečková drží černými pasivnější pozici zuby nehty. Slawek Machlowski  zvyšuje tlak na dámském křídle a hrozby na druhé straně již odrazil Marian Sabol, ale nic nevytěžil, má jen aktivnější pozici. Martin Šmajzr jde krkolomně za vítězstvím, potřeboval by víc času a pozici zjednodušit, ale není jak… A nyní nepatrně hůř stojí Mirek Pavlíček.  Měli bychom ale nějak vyhrát!

V 13.30 naše naděje na výhru pohasínají. Nádherně vyhrál pěknou kombinací na první šachovnici Piotr Sabuk, ale Martin Šmajzr  i Marian Sabol ztratili výhody, oba jdou do remízy. Líp stojí ještě Pepa Havelka a snad i Slawek Machlowski. Martina drží remis, ale Mirkovi se pomalu pozice hroutí.

V 14.00 hodin si pohoršil pozici Slawek Machlowski a přijímá remis. Z boje střelce proti jezdci nic nevytěžil ani Pepa Havelka, další smutná remis. Marian Sabol nakonec o remízu tvrdě bojoval. Frýdek nám dává lekci z koncovek. Naděje svitla na 8. šachovnici, kde se překvapivě mohl Mirek Pavlíček ještě dostat taktickým obratem na koně – mohl dokonce bojovat o výhru, ale obrat neviděl a prohrál.

V 14.30 je stav 3:3 a hrají se poslední dvě partie. Martin Šmajzr „utekl hrobníkovi z lopaty“, ale Martina Marečková vytrvalému tlaku soupeře podléhá. V 14:45 po 4 hodinách a 45 minutách zápas končí, hosté si vezou z Rychnova šťastné a těsné vítězství.

Teprve v 16.30 končí moje role kapitána a rozhodčího. Odesílám zapsané partie do databáze, výsledek řídícímu orgánu,“ popsal dramatický zápas rozhodčí zápasu a kapitán domácích Jiří Daniel.

 

Čtenářská diskuze