Terezie Sazimová nejlepší, Adam Hušek bral bronz

Druhý a třetí díl série krajských přeborů jednotlivců, který se uskutečnil v Broumově, přinesl úspěchy pro hráče SK Dobré. Dnes se k nim krátce vracíme. Mezi ženami i staršími žákyněmi chtěli Doberští titul přeborníka kraje, v turnaji starších žáků pak kýženou medaili.

Adam Hušek třetí zleva.

Adam Hušek třetí zleva.

BROUMOV - Někteří byli na zkušené, jiní proto, aby navázali na předešlé výborné individuální výsledky. Vše se podařilo, jak mělo, a všichni hráči mohli být se svým vystoupením více jak spokojení.

STARŠÍ ŽÁCI

„V kategorii chlapců se nejvíce dařilo Adamu Huškovi. Adam měl ve skupině nejtěžší možný los a o případném úspěchu rozhodoval samotný začátek turnaje. Ve skupině se o prvenství střetl s talentovaným Janovským (Sokol HK). Úvod pro Adama nezačal vůbec dobře, v prvním setu neměl téměř šanci. Od druhého setu začal hrát Adam skvěle takticky – první míče na rotaci, nezrychlovat tempo hry, umisťovat míče do daných míst na stole. Vše zvládnul skvěle a po zásluze zvítězil. Tím si vydobyl dobrou výchozí pozici pro druhou fázi turnaje.

V osmifinále měl díky vítězství ve skupině volný los, ve čtvrtfinále pak nastoupil proti nepříjemnému stylu Diveckého z Josefova. První set patřil soupeři, od druhého zafungoval opět vynikající taktický výkon Adama. Musím ho za to pochválit.

Stanovenou taktiku dodržel po celou dobu, a to mu vyneslo semifinále. V něm již nestačil na hradeckého Koubka. Bronzová medaile je zcela zasloužená a měla by našemu hráči zaručit postup na MČR jednotlivců. Vojtěch Viesner ve skupině dvakrát zvítězil a jednou prohrál. V osmifinále pak i přes bojovný výkon nestačil na Bohdaneckého (Sokol HK).

Jakub Michl a Jirka Málek ze skupin nepostoupili. Na turnaji pak oba porazili hradeckého Lebedu. Za snahu a přístup zaslouží pochvalu. Ve čtyřhře jsme zásluhou dvojice Hušek-Viesner vybojovali bronzové medaile. Ve smíšené čtyřhře pak pár Hušek-Sazimová také bronz.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

V dívkách jsme měli za cíl vybojovat titul. Zásluhou Terezie Sazimové se to také podařilo. Terka odehrála turnaj s přehledem, i ve finále proti nebezpečné Jiráskové (Sokol HK) předvedla výborný výkon, a po zásluze si do své sbírky přidala druhý triumf. Ten první z předloňského roku v kategorii mladšího žactva teď tedy doplnil druhý v kategorii staršího žactva.

Vynikajícího úspěchu dosáhla překvapivě Pavla Bačinová. Pavle se před 14 dny změnil potah na raketě, a tím se změnil i její způsob hry. Změna se vyplatila a Pavla si vybojovala krásné třetí místo.

I další hráčky předvedly ve dvouhrách velmi dobré výkony, s kterými mohou být spokojeny. Ve čtyřhře pak pár Sazimová-Bačinová získal překvapivě další zlaté medaile a dovršil úspěšný krajský přebor,“ přiblížil výsledky Doberských trenér Jan Šplíchal.

ŽENY V kategorii žen už tradičně nejlepší hráčky extraligových družstev z kraje nestartují, stejně jako ženy hrající nižší soutěže. Letos byly ženy věkem jen dvě!

Převážně se účastní hlavně dívky ještě mládežnických kategorií. Doberská výprava šesti hráček tvořila v šestnáctičlenném startovním poli téměř 50%. Pokud jde o kvalitu, bylo to více než tato hranice – pět hráček z osmi bylo ve čtvrtfinále. Přestože během turnaje došlo k několika překvapivým výsledkům, nakonec se ve finále utkaly dvě nejvýše nasazené Tereza Kozáková (Sokol HK) a Kateřina Rozínková.

„Naše hráčka dokázala nasazenou jedničku porazit po trpělivém a taktickém výkonu a zaslouženě vybojovala titul.

Na stupních vítězů ji doplnila i její oddílová spoluhráčka Terezie Sazimová (3. místo).  Ve čtyřhře žen i smíšené čtyřhře brala Kateřina Rozínková bronz s oddílovou spoluhráčkou Anetou Sedloňovou a Petrem Novotným (Hostinné).  Bronzové medaile vybojoval ještě ve čtyřhře žen pár Sazimová-Bačinová.

Tři odehrané přebory jednotlivců a tři zlaté medaile ve dvouhrách ženských a dívčích kategorií je po hubeném roce 2014 návrat na pozice, které se nám dlouhodobě dařilo držet. Mezi ženami triumfovala naše hráčka v posledních 11 letech desetkrát, titul mezi staršími žákyněmi nám patřil osmkrát.

Alespoň nějakou medaili z chlapeckých kategorií bychom naopak spočítali na prstech jedné ruky. O to je letošní bronz Adama Huška cennější,“ dodává k hodnocení přeboru předseda SK Dobré Jan Rozínek.

Čtenářská diskuze