Takového návštěvníka kempu nikdo nechce potkat

NÁCHODSKO – Policisté z obvodního oddělení v Červeném Kostelci pátrají po pachateli krádeže peněz a mobilního telefonu v nedalekém autokempu.
„V noci ze středy 13. na čtvrtek 14. června neznámý zloděj využil rybářova spánku v otevřeném stanovém přístřešku u vody a odcizil mu ze stolku u hlavy zánovní mobilní telefon v hodnotě bezmála 17 tisíc korun. Dalším dvěma ubytovaným ve stanech v kempu pak z peněženek vybral peníze v částkách tisíc a 3 tisíce korun. Osobní doklady ani léky, či jiné cennosti, jej, naštěstí pro okradené, nezajímaly. Ale i tak policie sečetla celkovou způsobenou škodu na 20 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.
Po pachateli, kterému v případě dopadení za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, nyní policisté pátrají.
V souvislosti se začínající rekreační sezónou opět policisté upozorňují na základní bezpečností zásady, týkající se pobytu v rekreačních ubytovacích zařízeních – v kempech, ať už v chatkách či ve stanech.
„Je důležité si své osobní věci a cennosti dobře hlídat a neponechávat je bez dozoru či na snadno přístupných místech. Je nutné pamatovat také na to, že stan poskytuje před zloději pouze malou ochranu, a své cenné věci uschovat co nejblíž těla. V některých kempech bývají k dispozici také trezory, kam lze cenné věci na noc nebo na dobu nepřítomnosti v kempu bezpečně odložit. Nedávejte zlodějům příležitost,“ doplnila Eva Prachařová.

Čtenářská diskuze