„Tak ty se nedoplatíš, co to bude za pokutu!“

Ilustrační foto.     Foto: ČTK.

Ilustrační foto. Foto: ČTK.

 

„Fotbalovou asociaci reálně vedou rozhodčí. Rozhodují o tom, o čem nemají ponětí a staví vlastní práci nad kopanou. Rozhodčí není sport! Je to placená služba sportu kopaná. Kdo to dnes chápe? Rozhodčí je pokud možno co nejméně viditelná součást fotbalu. My žijeme realitu, kdy rozhodčí a delegáti z fotbalu dělají jiný sport. Sport, který neexistuje! Rozhodčí není sport. Dnes jsem byl svědkem, kdy v zápase Přepychy – Slavia HK B pan delegát (P. Holbík) vystupoval vůči našemu dlouholetému předsedovi tak neuctivě, že mi bylo zle a měl jsem chuť ho vystřelit z trenek.

Proč? „Kde máte nosítka?“ – Támhle za dveřmi. – „Musí být u hřiště, děláte to stopadesát let a nevíte, kde mají být nosítka??! Ještě budete mít kecy?“

To je prosím arogance stupidní pseudomoci. Přišlo mi normální zakročit, jelikož o fotbale vím stokrát víc než pan delegát.

„Vykašleme se na to, že?“ S přímým pohledem do očí: „A pojďme hrát fotbal“

A vy jste kdo? Zněla odpověď. Trenér Přepych – kde máte cedulku? – Nejsem na lavičce, tady ji mít nemusím!

Vy jste tady všichni tak důležití, řekl pan delegát…

Já odpověděl: Nápodobně… Nato nejdůležitější persona v historii fotbalu: Tak ty se nedoplatíš, co to bude za pokutu! A to jsem ani nic neřekl. Chtěl jsem říct, že je to zbytečný játro, ale udržel jsem se. Prohráli jsme, ale se ctí. Asociace cest nemá. Nemá žádnou pozici. Jsou závislí na nás a hrají si na důležité. Nejsou!

Po zveřejnění článku v OT mi přišlo padesát zpráv, jak mě podporujete. Mě to nezajímá. Pište přímo panu Šnajdrovi a řekněte svůj příběh! Proto to dělám. Fotbal je NÁŠ sport!

Tomáš Rejzek

 

Čtenářská diskuze