Syn napadal matku, nezavírejte oči před domácím násilím

PARDUBICKO -  Pro řadu slušných lidí nepochopitelný případ řešili v pátek 7. července v brzkých ranních hodinách policisté na Přeloučsku. Na linku 158 přijali oznámení o tom, že 15ti letý syn slovně a fyzicky napadá svoji 47letou matku.

„Mladík měl matku častovat hrubě urážlivými slovy ženského přirození a následně jí i fyzicky napadnout. Policisté zjišťují okolnosti případu a prozatím věc šetří jako přestupek proti občanskému soužití, kdy obecně pachateli může hrozit uložení pokuty až do výše 20 tisíc korun, v případě opakovaných ataků až 30 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Markéta Janovská.
Oběťmi domácího násilí se nestávají jen ženy, ale i rodiče, děti a senioři. Domácí násilí se rozvíjí postupně, má svoji dynamiku a cyklický průběh.

„Násilí nebývá jednorázové, ale je dlouhodobé a jeho intenzita se stupňuje. Mezi formy násilí páchané na seniorech lze zařadit kromě bití i odpírání jídla, vystavování chladu, nadávky, urážky, přisvojování si důchodu, omezování sociálních kontaktů, odpírání péče a podobně,“ vysvětlila Janovská.

Nezavírejte před tímto násilím oči. Pomoc můžete hledat v Intervenčním centru pro osoby ohrožené domácím násilím, Bílém kruhu bezpečí, bezplatném Senior telefonu (https://www.zivot90.cz/202-senior-telefon)nebo přímo na policii.

Čtenářská diskuze