Svatohubertské slavnosti na Kuksu

KUKS – V Hospitalu Kuks chystá Řád svatého Huberta sídlící na Kuksu 1. října Svatohubertské slavnosti. Jedná se o obnovenou tradici bratrstva k povznesení lovu, řádu svatého Huberta, který v roce 1695 založil známý mecenáš barokního umění a fundátor Hospitalu Kuks hrabě František Antonín Špork.

Třiadvacátý ročník akce doprovází od 12 hodin zkoušky a ukázky loveckých psů, hra na lesní roh, slavnostní Svatohubertská mše v kostele Nejsvětější Trojice sloužená v 18 hodin biskupem Mons. Janem Vokálem za živé i mrtvé lesníky, tematická výstava či stánky s mysliveckými potřebami. Poprvé v České republice bude představeno nové Slovenské národní plemeno – Tatranský ďurič.

Na programu je i vystoupení úspěšného bubeníka Davida Andrše, kapelníka a zakladatel skupiny Scrap Music Jamm z Kostelce nad Orlicí nebo beseda se známým rybářem Jakubem Vágnerem. Přijede i trojnásobná mistryně světa ve výrobě marmelád Blanka Milfaitová – když přinesete skleničku vlastnoručně vyrobené marmelády, můžete soutěžit o titul Královna marmelád, kterou vyhodnotí a ocení Blanka Milfaitová. Nebude chybět ani barokní hudba či šansony v podání Nathaniele – Maxe Filipa. Celý den završí ohňostroj nad areálem barokního hospitalu.

Čtenářská diskuze
Tags: ,