Studenti z OA Kostelec pomohli dobré věci

KOSTELEC N. O. –Do mediálně známého projektu Ježíškova vnoučata se zapojili také studenti z kostelecké obchodní akademie.

mde

Studenti kostelecké obchodní akademie předávají certifikát na peněžitý dar.
Foto: OA TGM Kostelec n. O.

Projekt Ježíškova vnoučata je vlastně ještě jezulátko. Vznikl teprve v roce 2016 a byl založen novinářkou Olgou Štrejbarovou. Zaměřuje se na staré opuštěné lidi, kteří často nemají nikoho, s kým by vánoční svátky slavili, a dárek nedostali třeba už roky. Středoškoláci z OA TGM se rozhodli do této akce zapojit a uspořádali vánoční charitativní koncert.

Po dlouhých a náročných přípravách, které trvaly několik týdnů, nastal den D. A to 19. prosince, pět dní před Štědrým dnem, kdy jsme celou akci spáchali v Kostelci nad Orlicí v SK Rabštejn. Téměř celá škola se místo vyučování usadila v hledišti, společně s několika hosty. A ti, kteří nebyli mezi diváky, byli na jevišti a stáli právě u zrodu tohohle vánočního koncertu.

Máme rádi zábavu

Jsme škola, která má ráda zábavu, a tak se většina programu nesla právě v tomto duchu. Pustili jsme si například video členů školního Klubu mediální komunikace. Ti se letos rozhodli přetočit videoklip z filmu Rocky Balboa a do hlavní role obsadili pana učitele Blažka. Ani zbytek učitelského sboru však nezůstal pozadu. Převlékli se do bláznivých kostýmů, vytáhli kytary a zazpívali nám známou písničku Rolničky. Jednou dokonce „dali“ refrén v angličtině, aby to aspoň na chvíli usnadnili rodilému mluvčímu Willovi, který u nás tento rok pomáhá s výukou angličtiny.

Hudba ovládla celý program, jak už to tak na koncertech bývá, takže ani naše školní kapela nemohla zaostávat. Přejetá žába zazpívala písně Na sever, Hvězdář a Půlnoční, čímž nás krásně naladila do adventní atmosféry. Při jejich zpěvu jsme se díky prezentaci fotek ze školních akcí mohli poohlédnout i za uběhlým rokem.

Jedna část programu byla věnována našemu oblíbenému učiteli Františku Dosedlovi. Ten oslavil nedávno 60. narozeniny (ačkoliv na to rozhodně nevypadá) a jako předseda Sokola si zasloužil něco „extra“. Proto jsme mu nejen zazpívali, ale zaměstnankyně školy si také připravily sokolskou rozcvičku, za kterou by se nemusel stydět ani on sám. Od své třídy dostal dort, a jakmile se dostal k mikrofonu a promluvil, hned první větou rozesmál celý sál. Právě pro tohle ho máme tak rádi.

Koncert jsme zakončili dost netradičně, a to debutovým koncertem našich žáků. Parta tří kluků, která se rozhodla přehrát pár písniček svých idolů (např. kapel Metallica, Slayer apod.), měla obrovský úspěch a po několika přídavcích sklidila nemalý potlesk.

Během celého vystoupení kolovala hledištěm kasička a naše škola tak vybrala částku 3 500 korun, kterou školní parlament předal důchodcům z Domova s pečovatelskou službou v Kostelci nad Orlicí.

Jsme rádi, že jsme i v roce 2018 pomohli naším koncertem lidem, kteří to velmi potřebují. A pevně doufáme, že jsme zpříjemnili nejenom vánoční čas co největšímu počtu lidí.

DOMINIKA VONDRÁČKOVÁ

Čtenářská diskuze