Stříbro a bronz pro SK Dobré na MČR mládeže

V Ostravě se konal vrcholný turnaj sezony nejlepších družstev staršího žactva a dorostu. MČR mládežnických týmů je velmi vysoce hodnoceno mezi odborníky, protože výsledek je v podstatě hodnocením práce s mládeží.

DOBRÉ - Mezi jednotlivci se občas najde jeden talentovaný hráč i v menším oddíle, který pak ovládne svoji kategorii. Být ale na „bedně“ v soutěži družstev ukazuje daleko víc o komplexní trenérské práci s dětmi.

Téměř výhradně se na medailových místech pohybují zástupci oddílů z reprezentačních center a středisek mládeže, které stahují jednotlivé talentované děti z ostatních klubů. Mezi tuto elitu opět po mnoha letech pronikla děvčata z malého klubu SK Dobré. Shodou okolností je z doberských trenérů vedla v Ostravě Daniela Rozínková, která je sama držitelkou několika medailí z MČR družstev. Byla mezi generací hráček, které dokonce sbíraly tituly i medaile, a to v letech 2008-2012.

dobré1111

STARŠÍ ŽACTVO

SK Dobré B – Adéla Sazimová, Diana Grimmerová, Vendula Šichanová.

„Pro první zápas jim los přidělil družstvo T.J. Sokol Vsetín, se kterým vyhrály 3:0. Áďa porazila 3:2 Juchelkovou, Diana 3:0 Holíkovou a čtyřhru vyhrály Áďa s Vendy také 3:0. V dalším zápase se utkaly s družstvem KST Vyšší Brod o postup mezi nejlepší čtyři týmy. První zápas vyhrála Áďa 3:0 s Jarošovou, v dalším zápase pohrála Vendy 0:3 s Meškánovou a čtyřhru holky zvládly skvěle a vyhrály 3:1. Následoval zápas jedniček týmů Ádi s Meškánovou. Ten zvládla naše fialka výborně, když po soustředěném výkonu vyhrála 3:1 a postarala se tak o poslední vítězný bod zápasu, který skončil poměrem 3:1.

Semifinále holky odehrály s druhým nasazeným družstvem AC Sparta Praha. K prvnímu zápasu nastoupila Diana s Handlovou. Naše fialka nejprve vyhrála jasně první set, pak ale smolně prohrála dvě koncovky poměrem 11:13 a prohrávala už 1:2 na sety. Nenechala se rozhodit, zabojovala a po skvělém výkonu vyhrála 3:2. Následoval zápas Ádi s Jungwirthovou, který lépe zvládla soupeřka, když vyhrála 3:1 na sety. Ve čtyřhře však Áďa s Vendy potvrdily, že jim to spolu jde a vyhrály jasně 3:0. K dalšímu zápasu proti sobě nastoupily Áďa s Handlovou. Adéla k němu nastoupila zodpovědně hned od prvního míčku a vyhrála jasně 3:0. Zajistila tak poslední vítězný bod zápasu a holky se po výhře 3:1 mohly radovat z postupu do finále.

To odehrály s prvními nasazenými, družstvem SK DDM Kotlářka Praha. K prvnímu zápasu nastoupila Áďa proti Pokorné, který prohrála po smolně prohrané koncovce 11:13 ve čtvrtém setu (1:3). Následoval zápas Diany se Sommerovou. Fialka se snažila, ale soupeřka byla lepší a tak prohrála 0:3. Posledním zápasem byla čtyřhra, kterou holky prohrály 1:3 a celkově tak ve finále podlehly 0:3 na zápasy.

Z MČR družstev staršího žactva si tak odvezly medaile a pohár za 2. místo, což je parádní výsledek! Také proto, že dvě ze tří hráček družstva patří věkem ještě mezi mladší žákyně a v této kategorii budou hrát ještě minimálně dva roky. Holkám moc gratuluji k zisku stříbrné medaile a chválím za výborný týmový výkon,“ pochválila svěřenkyně trenérka Daniela Rozínková.

 

Konečné pořadí

1. SK DDM Kotlářka Praha, 2. SK Dobré B, 3. TJ Sokol PP Hradec Králové 2.

 

Ještě na vysvětlenou, proč je druhý tým mistrovství republiky označen jako B. Důvodem je, že nominován je z každého kraje vítěz přeborů a pro letošní rok se jím staly právě Adéla Sazimová s Vendulou Šichanovou, které ale na základě žebříčkového umístění musely být označeny jako B tým. Jako náhradník byl na šampionát na poslední chvíli nakonec nominován také druhý doberský tým, tedy A, ve složení Lucie Bačinová, Kateřina Ducháčová. A nevedly si vůbec špatně, když obsadily konečné 8. místo z 16 zúčastněných.

 

dobré2222

DOROSTENKY

SK Dobré A – Zdena Blašková, Eliška Koďousková, Pavla Bačinová, Diana Grimmerová.

„První zápas odehrály s družstvem Vrbno pod Pradědem. Pavla nejprve porazila 3:1 Slavíkovou, poté Eliška 3:0 Švanovou a nakonec Zdenča s Eliškou vyhrály 3:0 čtyřhru. Zápas tak vyhrály poměrem 3:0. O postup do semifinále sehrály zápas s TTC Ústí nad Orlicí. Hned v první dvouhře předvedla skvělý výkon Eliška, když porazila 3:1 jedničku soupeře Šedovou. Doplnila ji Zdenča výhrou 3:1 nad Doležalovou, společně pak vyhrály 3:0 čtyřhru a celkově tak vyhrály poměrem 3:0.

Semifinále hrály s družstvem SK DDM Kotlářka Praha. Zápas byl napínavý a vyrovnaný od začátku až do konce. V první dvouhře chybělo malinko, aby Eliška porazila jedničku soupeře i českého žebříčku Helenu Sommerovou. Prohrávala už 0:2 na sety, ale ve třetím našla účinnou zbraň a po skvělém stolním tenisu z obou stran srovnala na 2:2. V pátém setu se hráčky přetahovaly o každý míček, ale z výhry se nakonec radovala soupeřka, když naši fialku porazila 11:8 a 3:2. K dalšímu zápasu nastoupila Zdenča proti Štricové, který vyhrála 3:1. Následoval nejdůležitější zápas utkání – čtyřhra. Fialky prohrávaly už 0:2, ale zabojovaly a srovnaly stav setů. V rozhodujícím pátém to byl boj o každý míček, bohužel ale štěstí přálo soupeřkám a po několika „prasátkách“ naše fialky prohrály 2:3. V následující dvouhře Zdenča nedala šanci Sommerové, když vyhrála jasně 3:0. Stav utkání byl 2:2 a k závěrečnému rozhodujícímu zápasu proti sobě nastoupily Eliška se Štricovou. Eli předvedla výborný výkon, a rvala se stejně jako ve dvou předešlých zápasech o každý míček. V pátém setu si ani jedna z hráček nevybojovala náskok větší než o jeden bodík. Opět musela o výsledku rozhodnout koncovka. Štricová šla do trháku, když vedla 9:7. Eliška ale už poněkolikáté nesložila zbraně a ukázala, že se ani v nejtěžších chvílích nebojí zaútočit. Obrátila na 10:9 a od vítězství jí tak dělil jeden jediný míček. Soupeřka se ale také nevzdala a riskantními údery srovnala na 10:10 a následně uhrála i dva další míčky. Zápas i utkání tak skončily nejtěsnější možnou prohrou 2:3.

Holky tak místo finále musely hrát utkání o 3. místo s TTC MS Brno. První dvě dvouhry vyhrály jasně jedničky družstev – Eliška nejprve prohrála 0:3 se Záděrovou a Zdenča naopak porazila 3:0 Šebkovou. Následovala čtyřhra, kterou fialky zvládly a bez větších problémů vyhrály 3:1. V posledním zápase nedovolila Zdenča žádné překvapení a porazila Záděrovou 3:1.

Na MČR družstev dorostu tak fialky vybojovaly 3. místo! Všem holkám gratuluji a děkuji za ukázkový týmový výkon,“ je spokojená Daniela Rozínková.

Konečné pořadí

1. SKST Baník Havířov, 2. SK DDM Kotlářka Praha, 3. SK Dobré A.

Čtenářská diskuze