Střet čtyř vozidel – škoda na vozech je téměř milion korun

HRADECKO – Ve čtvrtek 13. června v 15.30hodin  došlo na silnici I/33 v katastru obce Smiřice na křižovatce Trotina – Rodov ke střetu čtyř vozidel – dvou nákladních a dvou osobních.

„Viníkem nehody je řidič osobního vozidla značky Seat Alhambra s přívěsem, na kterém převážel nové vozidlo Dacia a který jel od Hradce Králové. Tento 34letý řidič nepřizpůsobil rychlost své jízdy hustotě provozu a zezadu narazil do stojícího osobního auta značky Škoda Fabia, které stálo z důvodu před ním vytvořené kolony aut. Vlivem nárazu byla škodovka odhozena vpravo mimo komunikaci, kde se převrátila na bok. Seat vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem značky Man s návěsem Schmitz. Poté seat vyjel vlevo mimo komunikaci a jeho přívěs se zaklínil mezi nákladní vozidlo Man a nákladní vozidlo Mercedes Benz, které stálo na vedlejší silnici a dávalo přednost v jízdě. Žádný z účastníků nehody se nezranil,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová .

Ani u jednoho z řidičů policisté nezjistili dechovou zkouškou alkohol. Škoda byla vyčíslena na téměř 1 milion korun. Nehodu policisté vyřešili na místě udělením pokuty ve výši 1500 korun.

 

Čtenářská diskuze