Střet auta s vlakem skončil tragicky – vyhasly dva životy

ORLICKOÚSTECKO – Na železničním přejezdu spojující části Letohradu Orlice a Kunčice se ve čtvrtek 4. srpna krátce po sedmé hodině ranní střetlo osobní vozidlo s vlakovou soupravou.

střet s vlakemViewImage

Foto: Policie ČR

„Čtyřiasedmdesátiletý řidič jedoucí s o rok mladší spolujezdkyní v osobním vozidle značky Škoda Felicia z dosud nezjištěných příčin vjel na železniční přejezd v době, kdy po trati jel vlak. Náraz lokomotivy do pravého boku vozu byl tak silný, že ho odmrštil mimo komunikaci. Dvoučlenná osádka z felicie utrpěla těžká zranění, kterým na místě podlehla. Přivolaná letecká záchranná služba bohužel odletěla na základnu prázdná,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

V době střetu ve vlaku cestovalo 20 osob a dva pracovníci drah, kteří žádné zranění neutrpěli. Na místě policie u strojvedoucího provedla dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem.

„Pro přesnou příčinu dopravní nehody jsme u zemřelých nařídili soudní pitvu a auto zjistili k odbornému zkoumání. Vlaková i silniční doprava byla v místě na téměř pět hodin zcela uzavřena. Tragickou událost nadále prověřujeme,“ dodala Lenka Vilímková.

Čtenářská diskuze