Střelecký koncert dobrušských házenkářů v Oseku

DOBRUŠKA - Házenkáři Dobrušky vyrazili v neděli 15. září na zápas do Oseku nad Bečvou. Osek nepatří mezi top týmy ligy, ale ovšem na domácím území umí často překvapit favority, což potvrdil hned v prvním kole, když porazil Vítkovice. Naproti tomu Dobruška se považuje za jednoho z favoritů na postup do nejvyšší soutěže a nečeká se od ní nic jiného než vítězství.

img8648

TJ Sokol Osek nad Bečvou – Sokol Dobruška 22:31 (12:14)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík – Jan Tomáš, Tomáš Holanec , Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Jakub Šrenk, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (11), Josef Morávek (2), Matěj Pultar (1), Jan Verner (7), Michal Verner (10) | trenér: Josef Verner.

V prvním poločasu byl stav dlouhou dobu vyrovnaný, ale Dobrušským se povedlo vytvořit si dvoubrankový náskok, který zůstal i na konci první půle (14:12). Po celý zápas se dobrušské defenzivě nedařilo úspěšně chytat trestné hody soupeře, především v první půli. V druhém dějství v této činnosti přišlo mírné zlepšení. Toho okamžitě využil dobrušský útok, který nezaváhal a začal navyšovat vedení. V tomto utkání je nutné vystřihnout dobrušským útočníkům poklonu, protože fungovali jako skvěle namazaný stroj a nedali obraně soupeře sebemenší šanci. Jejich střelecký koncert zastavil až hvizd rozhodčího, který ukončil zápas za stavu 31:22 pro Dobrušku.

Po 5. kole tým Dobrušky jako jediný pokračuje aktuálním ročníkem bez ztráty bodu a patří mu druhá pozice, ale to pouze z důvodu, že mají ještě před sebou dohrávku jednoho utkání. (pre/mš)

Ostatní výsledky

TJ Stará Ves n/O – TJ Pustějov 16:26, Jiskra Humpolec – SKNH Veselí n/M 18:18, Sokol Ostopovice – Draken Brno 21:21, KNH MS Brno – 1. NH Brno 14:17.