Střelec z restaurace v Rychnově byl obviněn ze zločinu vraždy

RYCHNOV N.K. - Kriminalisté v pátek 12. července odpoledne zahájili trestní stíhání 49letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 18 let.

policie5

Ilustrační foto.

Zároveň kriminalisté předali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby.

Střelba se odehrála den předtím krátce po 20 hodině. Operační důstojník oznámení o střelbě v jednom z restauračních zařízení na rychnovském náměstí.

„Hlídka policistů, která na místo přijela jako první, nalezla na místě těžce zraněnou ženu a zadržela muže, který byl z činu podezřelý. Nikdo další z hostů ani personálu podniku nebyl ohrožen. Na místo vyjel okamžitě kompletní výjezd kriminalistů, kteří zde stále pracují a zajišťují veškeré informace a důkazy potřebné k objasnění tohoto činu,“ uvedla v pátek mluvčí policie Ivana Ježková.

V průběhu dne mluvčí dodala, že z dosavadního vyšetřování vyplývá, že 49letý muž z Rychnovska zaútočil svojí legálně drženou krátkou střelnou zbraní na svoji 47letou manželku, která bohužel následkům střelného poranění po převozu do nemocnice podlehla.

„Motivem činu byly s největší pravděpodobností předchozí dlouhodobé manželské neshody. Ke střelbě  došlo v zadním odlehlém prostoru baru, kde dvojice byla sama. V ostatních prostorách se v tu dobu nacházelo dalších 13 osob, které okamžitě restauraci opustily. Policii na místo okamžitě zavolal personál baru. V době příjezdu první hlídky byl útočník na místě a při zadržení nekladl žádný odpor,“ doplnila Ivana Ježková.

Čtenářská diskuze