Středečnímu náboru bude předcházet pondělní burza hokejového vybavení

HRADEC KRÁLOVÉ, 31. srpna 2012 – V souvislosti s blížícím se termínem náboru do kurzu bruslení (ten je určen chlapcům a děvčatům ve věku 4 – 7 let), který se koná ve středu 5. září od 18 hodin na zimním stadionu ve VIP prostorech, klub upozorňuje na pondělní burzu hokejového vybavení. Na ní mohou rodiče, kteří by chtěli prodat výbavu z předchozích sezón, tuto výbavu prodat současným adeptům kurzů bruslení. Zájemci o brusle, helmy, chrániče a další hokejové předměty si budou moci od ostatních rodičů všechno okamžitě zakoupit. Burza se uskuteční v pondělí 3. září od 18 hodin rovněž na zimním stadionu. Přesné místo bude označeno. Klub také zaregistrovaným účastníkům kurzů v dalších dnech přednostně nabídne k zapůjčení přilbu s košíkem, rukavice, náloketníky a chrániče.

Na samotný nábor budou v některých královéhradeckých školách upozorňovat hráči A týmu. Prvňáci, popř. druháci dostanou plakáty informující o náboru. Ten se týká zejména dětí ve věkovém rozmezí 4 – 7 let. Věkové omezení účastníků kurzu není pevně dané. Jde pouze o doporučení. Základní myšlenkou je naučit se bruslit. Kurz mohou absolvovat i děvčata, která se následně mohou věnovat krasobruslení. Chlapci mohou jít na hokejovou průpravu, ale není to podmínkou.

Jak už jsme informovali, jsou v rámci tréninkové jednotky kurzu vytvořeny skupinky o počtu maximálně šesti až sedmi dětí, každou z nich má na starosti jeden kvalifikovaný trenér a hráč A týmu. Pracují samostatně podle dohodnutých pokynů a metodiky. Na základě dovedností a šikovnosti se děti posouvají do lepší skupinky. Bruslení je musí zejména bavit, proto se často prokládá hrami s obručemi, míči, puky, kužely, švihadlem. I v tomto případě se jim hlídá správné postavení, aby nezískaly špatné návyky.

 

Bližší informace o náboru včetně přihlášky můžete najít na http://www.hchk.cz/nabor_hracu.asp. Nezapomeňte tedy jak na středeční nábor, tak také na pondělní burzu, která mu bude předcházet. Klub se těší na nové Královské lvy!

Čtenářská diskuze