Středeční policejní kontroly řidičů dopadly na výbornou

RYCHNOVSKO - Policisté rychnovského dopravního inspektorátu se ve středu 11. července dopoledne připojili k celostátnímu projektu Řídím – piju nealko pivoJeho cílem je zvýšit povědomí řidičů o nealko pivu jako o alternativě z hlediska dodržování bezpečnosti a zákona a především motivovat řidiče k zodpovědnému pití piva.

„Akce má řidiče upozornit na rizika spojená s jízdou pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Spolu s policisty do terénu přijela i zástupkyně BESIP a  promotér Českého svazu pivovarů a sladoven, který je partnerem projektu. V Kostelci nad Orlicí v rámci dopravních kontrol předávali informace o rizicích, která s sebou přináší jízda pod vlivem alkoholu,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Řidiči, u kterých provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu proběhla s negativním výsledkem, tedy v pořádku, dostali od promotéra Českého svazu pivovarů a sladoven odměnu ve formě nealkoholického piva, jednorázového alkoholtesteru a od zástupkyně Besipu reflexní prvky a letáček s alkotestem. Akce proběhla podle Aleny Kacálkové ku vzájemné spokojenosti – ani jeden z více než třicítky  hlídkou zastavených řidičů či řidiček neřídil pod vlivem alkoholu ani s žádným jiným dopravním prohřeškem.

Čtenářská diskuze