Strážníkům v Týništi slouží nové vozidlo

TÝNIŠTĚ N. O. – Zastupitelstvo města v Týništi nad Orlicí rozhodlo o pořízení nového služebního auta městské policie. To staré po čtrnácti letech provozu dosloužilo, nevyhovovalo už moderním požadavkům.
Byly proto osloveny firmy zabývající se prodejem aut. Z poptávkového řízení vyšlo vítězně vozidlo značky Škoda Fabia 1,2 TSI s výkonem 81 kW a s policejní výbavou.

IMG_0462

Zločin nemá šanci!
Foto: Archiv Městské policie Týniště n. O.

„Vozidlo svými parametry plně vyhovuje úkolům městské policie. Předností vozidla, je rychlá akcelerace, snadno a lehce se ovládá. Kromě standardního vybavení obsahuje kromě drobných pomůcek i techniku na odchyt volně pobíhajících zvířat, hasící zařízení, ochranné prostředky, neprůstřelné vesty a balistické přilby,“ uvedl velitel Městské policie v Týništi nad Orlicí Martin Štěpánek.
Zdánlivě nadstandardní vybavení – jako neprůstřelné vesty a balistické přilby – není výstřelkem ani snahou plést se do práce Policie České republiky. Je to snaha města reagovat na situace z poslední doby, kdy došlo k ohrožení života a zdraví dětí ve školách a školkách, a to i v menších městech.

„Pokud by se strážník k takovému jednání dostal na místo jako první, tak by byl postaven do situace, kdy by musel čekat a nečinně přihlížet ubližování dětí do příjezdu kolegů ze státní policie, kteří jsou dostatečně vybaveni nebo na vlastní nebezpečí nechráněn provést zákrok,“ vysvětlil velitel Městské policie v Týništi nad Orlicí.

A takovému rozhodování chtělo město zabránit a co nejvíce ochránit životy a zdraví nejen svých občanů, včetně dětí, ale i svých strážníků.

Čtenářská diskuze