Stezka na Sudín bude dokončena v prosinci

Policie stále hledá zloděje, kteří ze stavby odvezli materiál.

BAČETÍN – Stavba  stezky do Sudína v rámci projektu „Bezpečně z Bačetína do Sudína a zpět“ se blíží úspěšně k závěru.

V současné době jsou už hotové i betonové mostky a propustky a nyní jsou jejich přítoky dlážděny kameny. Stezka je již také vyasfaltována a jsou do ní umisťovány takzvané slepecké dlažby a zpevňovány přejezdy. Stavbu ani příliš nezkomplikovalo to, že v září (v noci z 11. na 12. září) byly na stavbě cyklostezky odcizeny obrubníky, jednak z volně stojících palet, ale i některé již zabetonované.

„Ty z těch palet jsme oželeli snadněji, i když dělníci neměli pak celý den z čeho dělat, horší byla zničená práce, protože zloději poškodili i beton, když obrubníky rvali. Hlavně, že pak už krádeže nepokračovaly.

Policie tuto krádež a poškození cizí věci stále šetří, ještě minulý týden obcházeli policisté Bačetín, ale žádné další konkrétní informace nemáme. Zloděj se zatím nenašel. Opět nám však na stezce škodili neukáznění řidiči, kteří se tam začali projíždět auty. Museli jsme na začátek stezky a na přejezdy umístit zábrany,“ uvedl starosta Miloš Pochobradský.

Někteří občané již byli stezku vyzkoušet, a to na kole i na kolečkových bruslích. „Nikomu v tom nebráníme. Počasí nám přeje, kromě jednoho dne, kdy se asfaltovalo, a proto věříme, že stihneme konečný termín prací. Kolaudace má být 17. prosince,“ dodává starosta.

–voř-

 Foto: M. Pochobradský

Čtenářská diskuze