Stavba obchvatu města začala, řidiče čekají dopravní omezení

OPOČNO – V Opočně začala stavba přeložky komunikace II/298 v rámci projektu Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice–Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v královéhradeckém regionu. Investorem stavby je Královéhradecký kraj.

cesta_silnice

Ilustrační foto: Pixabay.com

Náklady na realizaci činí zhruba 130 milionů korun. Akce je financována na základě Usnesení vlády č. 469 z 21. června 2017 z rozpočtu kapitoly správce programu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v poměru 75 % státní dotace a 25 % vlastní zdroje Královéhradeckého kraje.

Jedná se o první úsek obchvatu města Opočna dlouhý 2 160 m. Tato přeložka vychází v km 1,440 z okružní křižovatky na stávající silnici III/30815.

„V souladu s Územním plánem sídelního útvaru Opočno je přeložka situována do volné plochy severně od města za hranici občanské a průmyslové zástavby. Obchvat silnice II/298 končí v severovýchodní části za obcí Opočno, kde se napojuje na současnou II/298 ve směru na Dobrušku. Součástí stavby je mimoúrovňové křížení přeložky komunikace a cyklostezky, která bude převedena pomocí cyklolávky,“ sdělila Tereza Hoderová z opočenského informačního centra.

Více se dozvíte v aktuálním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze