Start do nového roku – mladík skončil v policejní cele

RYCHNOVSKO - První vloupání do rekreačního objektu v Orlických horách zadokumentovali policisté obvodního oddělení v Rokytnici v Orlických horách hned na Nový rok.

pouta

Ilustrační foto.

Ve 20.37 hodin přijal operační důstojník oznámení o tom, že se z jednoho rekreačního objektu v Rokytnici v Orlických horách ozývá hluk a svítí se tam, přestože majitelé jsou pryč. Navíc se před chalupou pohybuje nějaký zmatený muž, zřejmě pod vlivem drog.

„Hlídka místních policistů vyrazila okamžitě na místo a cestou potkala mladíka, který odpovídal popisu. Zastavila tedy u něj a on se jim přiznal k tomu, že se vloupal do nějaké chalupy a rozbil sklo u nějakého auta. Policisté tedy podezřelého služební vozem eskortovali na místo události. Tam zjistili, že mladík u osobního auta značky Škoda Octavia poškodil páté dveře, rozbil zadní okno a zadní brzdové světlo. V nedaleké chalupě rozbil tři okna. Sekyrou, kterou našel u chalupy, vypáčil jedno z oken a vlezl dovnitř. Tam si uvařil kávu a odcizil jeden pár pantoflí,“ popsala mluvčí policie Alena Kacálková.

Škoda, kterou majitelům způsobil, je odhadnuta na 9 tisíc korun.
Policisté u mladíka provedli orientační zkoušky na přítomnost alkoholu a návykových látek. Test na drogy vyšel pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin.

„Po lékařském vyšetření v nemocnici muž skončil v policejní cele. Vyšetřovatel mu dnes sdělil obvinění z přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže, za které mu hrozí až tříletý nepodmíněný trest,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze