Spanilá jízda věnovaná Zbyňku Urbanovi

Včele pelotonu Spanilé jízdy jel handicapovaný triatlonista Michal Šiška.     Foto archiv Spolek ABAKUS a Obec Přepychy.

Včele pelotonu Spanilé jízdy jel handicapovaný triatlonista Michal Šiška.
Foto archiv Spolek ABAKUS a Obec Přepychy.

 

OPOČNO/PŘEPYCHY - Spanilá jízda členů úspěšného cyklistického oddílu při TJ Spartak Opočno vynesla Nadaci Josefa Zimovčáka 17 tisíc korun. Na částce se podíleli starostka Obce Přepychy Zdeňka Seidelová, zakladatel společnosti SERVISBAL OBALY s.r.o. Dobruška Ladislav Horčička st. a Obec Přepychy. Spanilé jízdy Opočno – Přepychy věnované památce cyklistického reprezentanta Vlastimila Moravce a trenéra žákovského družstva 70. let minulého století Zbyňka Urbana se zúčastnily legendy cyklistického sportu včele s absolutním vítězem Závodu míru 1964 Janem Smolíkem, současným mistrem republiky Františkem Sisrem, pamětníci i současní amatérští cyklisté z TriClubu v Dobrušce. Mezi pamětníky slavné éry cyklistiky v Opočně byli Zdeněk Zilvar, Honza Jakl, Petr Štrauch, Jirka Jaroš, Karel Pavel, Vladimír Vávra, Luboš Bahník, Zdeněk Popelka, Vašek Bouz, Víťa Zilvar a Mirek Dolek. Společně vzpomenuli svého trenéra Zbyňka Urbana a kamarádů Zbyndy Ringela a Miloše Kopeckého.

Starostka Přepychy předává za účasti Drahoslava Chudoby finanční dar zástupcům cyklotour Na kole dětem Josefu Zimovčákovi a Kateřině Neumannové.

Starostka Přepychy předává za účasti Drahoslava Chudoby finanční dar zástupcům cyklotour Na kole dětem Josefu Zimovčákovi a Kateřině Neumannové.

 

Pořadatelem akce byl Spolek Abakus, autor projektu Rodný kraj Františka Kupky, ve spolupráci s Tělocvičnou jednotou Sokol Opočno, TriClubem Dobruška a Obcí Přepychy a Mokré.

Start v Opočně byl zahájen vypuštěním bílé holubice z rukou Jana Smolíka. Holubice byla z chovu mistra Evropy v chovu holubů Jaroslava Valáška ze Semechnic.

Čtenářská diskuze