Soňa Toucová – keramika, olejomalba a kresba

DOBRUŠKA – Do 24. července jsou v dobrušské městské knihovně k vidění práce Soni Toucové – keramika, olejomalba a kresba.

P1470033

Poznání skrze umění.
Foto: Irena Voříšková

Soňa Toucová se narodila 12. října 1976 v Opočně. Od dětství se věnuje výtvarné činnosti. Vystudovala Obchodní akademii v Kostelci nad Orlicí a Střední uměleckou školu keramickou v Bechyni. Od roku 2011 podniká v oboru keramika ve svém domě v Lipinách u Bolehoště, kde má keramickou dílnu.

„Ráda keramiku vyrábí, ale také učí děti a dospělé. V její dílně se rodí různí skřítci, andělé, Madony, vodníci a jiné bytosti. I ti, kdo navštíví její keramické kurzy, se rádi inspirují těmito andělskými a pohádkovými bytostmi. Soňa Toucová však netvoří pouze keramiku, ale maluje obrazy technikou olejomalby, vytváří kresby pravou mozkovou hemisférou a využívá automatickou kresbu. Všechny tyto techniky opět učí na svých kurzech. Neustále se sama vzdělává i v duchovní oblasti, například studuje reiky nebo jógu,“ zvou pořadatelé.

Inspiruje se přírodou, vesmírem, anděly. Její tvorbu a kurzy si můžete prohlédnout na webových stránkách www.sona-toucova.cz a www.e-shop-keramika-sonatoucova.cz.

Motto Soni Toucové zní: „V dnešní uspěchané době není mnoho příležitostí pro to, být sám sebou, být autentický, mít čas a prostor poznat lépe sebe i druhé. Mé kurzy jsou o poznávání skrze umění, skrze tvůrčí proces. Probuďte v sobě fantazii a tvořivost, která nemá hranice.“

Čtenářská diskuze