Solnické naděje vyhrály turnaj v Českém Dubu

IMG-20160608-WA0000

Po druhém místě na turnaji v Jablonci nad Nisou odjížděla přípravka SK Solnice roč. 2009 v sobotu 4. června na poslední turnaj probíhající sezony, jímž byl 6. ročník Zelencup junior 2016 v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu

SOLNICE - Pořadatelem a patronem turnaje je bývalý ligový fotbalista Luděk Zelenka. Obsazení turnaje slibovalo kvalitní konfrontaci nejmladší kategorie fotbalových nadějí z Čech i Moravy. Týmy jako AC Sparta Praha, FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, FK Jablonec, Bohemians 1905, SFC Opava, Fotbalová akademie Petra Voříška, FC Slavoj Olympia Bruntál, FK Kolín, FK Viktoria Žižkov, FK Čáslav a další byly rozděleny do dvou skupin po osmi. Hrálo se na 1 x 14 minut, ale nepočítaly se body, pouze vstřelené góly, takže cílem bylo nastřílet co nejvíce gólů bez ohledu na výsledek zápasu.

„Tento turnaj byl pro nás poslední akcí této sezony a také něčím novým, protože jsme se s tímto systémem zatím nikde nesetkali. Proto jsme byli na kluky zvědaví, jak si s ním poradí,“ říká trenér Václav Plocek, který nám také okomentoval jednotlivé zápasy.

Zápasy ve skupině 

SK Solnice- FK Čáslav 8:1

Branky: Šťovíček 4, Cvejn 2, Štěpán 2

Důraznou, rychlou a kombinační hrou jsme zvládli první zápas a vstup do turnaje, čímž jsme odrazili úvodní nervozitu z kopaček kluků.

SK Solnice – FC Slavoj Olympia Bruntál 4:2

Branky: Štěpán 2, Plocek, Gajda

Klukům se po prvním zápase trochu vytratila jistota z kopaček a nemohli jsme dát gól. Šancí bylo snad na dva zápasy, přesto jsme ho dotáhli do vítězného konce, což v tomto systému bylo sice jedno, ale čtyři góly se nám připočetly do tabulky vstřelených gólů.

SK Solnice – FK Jablonec 4:4

Branky: Gajda 3, Štěpán

Třetí zápas byl bojem se vším všudy! K vidění bylo mnoho náročných fyzických soubojů, kluci se bili jako lvi a fanoušci hnali borce dopředu mohutným povzbuzováním. Po několika individuálních chybách jsme inkasovali zbytečné branky. Kluci jsou však na začátku fotbalové kariéry a chyby přicházejí, ale je potřeba si z toho vzít ponaučení. Všichni makali a konečná remíza byla spravedlivá pro oba týmy.

SK Solnice – FK Mladá Boleslav 11:1

Branky: Štěpán 4, Šťovíček 4, Cvejn 2, Gajda

Proti Mladé Boleslavi kluci plnili svoje úkoly naprosto perfektně. Před zápasem jsme přeskupili postavení hráčů na hřišti, přesto že jsme jim to vysvětlili pouze na papíře, ukázalo se, jaké mají fotbalové myšlení a naprosto v pohodě tento systém pochopili a výsledek po 14 minutách zápasu toho byl jasným důkazem.

SK Solnice – FC Slovan Liberec bílá 14:1

Branky: Gajda 5, Štěpán 3, Šťovíček 3, Cvejn 2, Plocek

Po pouze a obědě se kluci již po několikáté ukázali jako super parta. Hráči byli trenéry namasírováni před dalšími těžkými zápasy, které je ten den ještě čekali. Proti Liberci to byl od první minuty krásný fotbal s mnoha akcemi, spoustou přihrávek a vysokou výhrou.

SK Solnice – SFC Opava 12:0

Branky: Šťovíček 3, Gajda 3, Štěpán 2, Plocek, Cvejn, Kunc, Trnka

V předposledním zápase ve skupině jsme jednoznačně dominovali ve všech herních aspektech. Kluci fotbalem bavili sebe i diváky. Po výborném výkonu jsme zaslouženě vyhráli. Před posledním zápasem ve skupině jsme spočítali vstřelené góly, abychom věděli, jak na tom vůbec jsme a s čím půjdeme do posledního zápasu. Třiapadesát gólů nás vyneslo do čela tabulky a druhá Sparta, náš poslední soupeř, jich měla na kontě „pouze“ čtyřicet.

SK Solnice – AC Sparta Praha 1:1

Branky: Štěpán

Třináct gólů náskoku nám dávalo v posledním zápase více klidu. Doufali jsme, že to kluci zvládnou. Dali do zápasu všechno, přesto jsme prohrávali 0:1. Kluky to ještě více semklo, bojovali a makali jeden za druhého, nechtěli prohrát ani v tomto zápase a naprosto zaslouženě srovnali na 1:1. Škoda dalších nevyužitých šancí, ale remíza byla spravedlivá. Výsledek nám dal jistotu finále.

Finále

SK Solnice – FC Slovan Liberec modrá 2:1

Branky: Cvejn, Gajda

Do posledního zápasu jsme vletěli namotivováni částečným zklamáním z minulého prohraného finále v Jablonci nad Nisou. Před vynikající atmosférou jsme Liberec přehrávali, ale dlouho jsme nemohli naši převahu vyjádřit gólově. Nakonec jsme se dvakrát střelecky prosadili a soupeř už stačil v posledních vteřinách zápasu pouze snížit na 2:1.

„Kluci dotáhli celý turnaj do vítězného konce! Po finálovém zápase mohli začít slavit a užívat si vítězství na hodně kvalitním turnaji. I přes nezvyklý herní systém turnaje jsme jej vyhráli a jako jediní nepoznali hořkost porážky. Společně se zlatými medailemi si kluci si odvezli pohár a spoustu nezapomenutelných fotbalových zážitků. Zase dokázali, že to je parta táhnoucí za jeden provaz! Děkuji všem rodičům za dopravu a fandění na turnaji. Klukům patří velká pochvala za výkony a reprezentaci klubu,“ říká závěrem hodnocení trenér Miloš Gajda.

Celkové pořadí

1. SK Solnice, 2. FC Slovan Liberec, 3. AC Sparta Praha, 4. Bohemians 1905, 5. FK Viktoria Žižkov atd.

Čtenářská diskuze
Tags: ,