Solnická přípravka veze z Jablonce stříbro

Zleva stojící: Michal Gajda, Matěj Šťovíček, Adam Jenček, Šimon Štěpán. Zleva klečící: Petr Kunc, Dominik Cvejn, Václav Plocek. Ležící: Štěpán Hlavsa.

To, že se v našem okrese a oddílech pracuje dobře s mládeží, potvrdila přípravka SK Solnice na vyhlášeném a kvalitně obsazeném turnaji v Jablonci nad Nisou, kde se poměřila s mnoha zvučnými soupeři a rozhodně netahala za kratší konec.

SOLNICE – Turnaj JUNIOR NORTH CUP MICRO pro roč. 2009 přilákal v sobotu 28. května do Jablonce nad Nisou 24 týmů z celé republiky. Letos se hrál už 17. ročník a už jen jména zúčastněných mužstev, jako AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Slovan Liberec, FK Viktoria Žižkov, Bohemians 1905, FK Pardubice, FC Hradec Králové, FK Jablonec, FK Náchod a mnoho dalších, dávají tušit, že se do Jablonce sjíždí opravdová kvalita.

13307273_1037841982971881_3230170979328986658_n

„Tento turnaj měl být pro nás vyvrcholením dosavadní práce, kterou jsme s kluky započali, tvrdě trénovali a nejen to, ale učili jsme se vzájemnému respektu, společné komunikaci a mnoho dalších věcí v průběhu naší společné cesty,“ říkají o turnaji trenéři solnických nadějí Miloš Gajda a Václav Plocek.

Okolo šesté ranní nabrala výprava malých fotbalistů a jejich doprovodu z řad rodičů směr Jablonec. V turnaji hraném na 1×15 minut byli Solničtí nalosováni do skupiny C společně s FK Jablonec A, FK Kolín, FC GRAFFIN Vlašim, Arsenal Česká Lípa a Bohemians 1905. Jednotlivé zápasy nám okomentoval trenér Gajda.

13346505_1037841912971888_1951575066386205000_n

Výsledky ve skupině

Solnice – FC GRAFFIN Vlašim 2:0

Branky: Štěpán, Gajda

Kluci první zápas zvládli naprosto bravurně, po celé utkání byli jednoznačně lepším týmem.

Solnice – Arsenal Česká Lípa 9:1

Branky: Cvejn 3, Štěpán 3, Plocek, Kunc, Gajda

V tomto utkání jsme jasně dominovali a od prvního hvizdu udávali směr tohoto zápasu.

13343027_1037841919638554_342747556987735000_nSolnice – Jablonec A 3:5

Branky: Štěpán 2, Plocek

To, co se stalo v tomto zápase, ještě doteď nechápu. Vedeme 3:0, ale od 11. minuty to byl z naší strany black out. Přestali jsme hrát a během 4 minut jsme dostali 5 gólů.

SK Solnice – FK Kolín 5:0

Branky: Šťovíček 2, Kunc, Plocek, Cvejn

Kluci toto utkání zmákli na jedničku a nechali tak zapomenout na předchozí zápas, v tomto utkání jsme byli jednoznačně lepší.

SK Solnice- Bohemias 1905 3:0

Branky: Šťovíček, Cvejn, Gajda

Do posledního zápasu jsme nastupovali s jistotou, že postoupíme do osmifinálové skupiny a budeme hrát o celkové 1. – 12. místo. Započítávaly se výsledky s postupujícími týmy, proto jsme museli Bohemians porazit, což se nám podařilo!

Osmifinále – skupina A

SK Solnice – Meteor Praha 4:1

Branky: Cvejn 2, Šťovíček 2

V prvním osmifinálovém zápase jsme připsali si důležité tři body.

SK Solnice – AC Sparta Praha 1:0

Branka: Plocek

Jako první v turnaji jsme dokázali porazit Spartu! V tomto utkání byli všichni naši fanoušci v transu a myslím, že to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek, když rozhodčí v 15. minutě ukončil zápas a kluci odcházeli ze hřiště jako vítězové.

Solnice – FK Pardubice 3:1

Branky: Cvejn 2, Šťovíček

Do posledního zápasu s Pardubicemi jsme na základě dalších výsledků skupiny nastupovali s tím, že když je porazíme, budeme ve finále! Kluci samozřejmě nic nevěděli, abychom je ničím nezatěžovali. Zápas jsme zvládli a byli ve finále!

13335723_1037841986305214_9107177685390361990_n

Finále

SK Solnice – SC Xaverov 0:2

Do finále jsme nastoupili na pokraji sil. Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl, ale kluci zbraně nesložili a bojovali. Gól se nám přes naši velkou převahu vstřelit nepodařilo a soupeře uchránila třikrát branková konstrukce! Po závěrečném hvizdu bylo na klucích vidět velké zklamání a slzy v očích, ale jasně jsme klukům řekli, že pro nás jsou vítězové oni!

SK Solnice:  Štěpán Hlavsa, Václav Plocek, Matěj Šťovíček, Šimon Štěpán, Petr Kunc, Adam Jenček, Dominik Cvejn, Michal Gajda

„Při slavnostním vyhlášení jsme si odnesli nejen ceny za druhé místo, ale také jednu individuální cenu, když byl Štěpán Hlavsa zvolen nejlepším brankářem turnaje. Nejlepším hráčem našeho týmu byl pak ještě vyhlášen Václav Plocek. Děkuji všem rodičům za dopravu a fandění na turnaji. Klukům patří velká pochvala za výkony a reprezentaci klubu, za chování a dodržování pravidel přístupu k tréninkům a všemu ostatnímu, co je s tím spojené. Sami vidí, že když tvrdě makají, můžou se rovnat i se špičkami mládežnických kategorií,“ uzavírá hodnocení trenér Václav Plocek.