Solnice vypadla až na penalty!

SOLNICE – Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje zná své finalisty! V semifinále 10. května 2023 porazila Slavia Hradec Králové v nervydrásajícím duelu Solnici a Jaroměř obhájce loňského titulu Libčany. S lídrem krajského přeboru Solnicí to ale Slavia neměla vůbec jednoduché. Oba týmy dovedly utkání po 90 minutách k nerozhodnému výsledku a tak musel napínavý a divácky atraktivní zápas rozhodnout až penaltový rozstřel. Až v 9. sérii nakonec rozhodli domácí střelci! Podruhé v řadě si tak o Pohár zahraje hradecká Slavia.

Semifinále Poháru hejtmana. Zleva v modrých dresech Solnice Michael Ptáček, ,Valášek a Josef Krolop.

SEMIFINÁLE Poháru hejtmana. Zleva v modrých dresech Solnice Michael Ptáček, Martin Valášek a Josef Krolop.  3x Foto: Eva Šebová

SEMIFINÁLE Poháru hejtmana

FC Slavia Hradec Králové – SK Solnice 1:1 (1:0), PK: 6:5

Branky: 5. Jan Kabeláč – 89. Motl

Semifinále Poháru hejtmana KHK. Zleva v modrých dresech Solnice Nejman a Valášek.

SEMIFINÁLE Poháru hejtmana KHK. Zleva v modrých dresech Solnice Josef Nejman a Martin Valášek

A jak zápas hodnotil Pavel Potužník, trenér Solnice? „Úvod zápasu jsme nezachytili a domácí šli v 5. minutě z první šance do vedení. Po zbytek 1. poločasu jsme se tlačili za vyrovnáním a domácím opakovaně zatápěli. Největší šanci neproměnil Valášek, který postupoval sám na brankáře domácích, ale bohužel netrefil zařízení. Ve 2. poločasu jsme tempo a tlak na domácí ještě zvýšili. Nakonec jsme zaslouženě vyrovnali v 89. minutě, kdy po ukázkové křídelní akci zakončoval nekompromisně Motl. V penaltové loterii se ovšem štěstí od nás zase odklonilo. Přesto, že výborný Hůlka v naší brance kryl 3 soupeřovy pokutové kopy, tíha okamžiku rozostřila mušku čtyř našim střelcům, a tak se nám postup do finále poháru nepodařil. Ale za výkon předvedený v 85 minutách zápasu musím kluky pochválit!”

Semifinále Poháru hejtmana KHK. V modrých dresech Solnice vzadu Valášek a před ním kapitán týmu Jaroš.

SEMIFINÁLE Poháru hejtmana KHK. V modrých dresech Solnice vzadu Martin Valášek a před ním kapitán týmu Jaroslav Jaroš

 

DALŠÍ sportovní zprávy najdete v tištěném vydání Orlického týdeníku, který vychází : 10. – 15. 5. 2023

Přemýšlíte o předplatném? Neváhejte a volejte: 777 761 401. E-mail: redakce@orlickytydenik.cz

Podpoříte tak jediné regionální noviny na Rychnovsku - Orlický týdeník!

Čtenářská diskuze