Sokolové vévodí tabulce

DOBRUŠKA - Hráči Dobrušky odehráli v neděli 28. dubna svůj druhý zápas jarní části sezony. Na svém hřišti přivítali družstvo Moravské Slavie Brno. V loňské sezoně tomuto soupeři těsně unikl postup do nejvyšší soutěže. Zřejmě tento neúspěch měl na tým negativní vliv, protože v aktuální tabulce se pohybuje ve spodní části tabulky. Naproti tomu se Dobruška osamostatnila v čele druhé ligy.

20180923113426

Sokol Dobruška – KNH MS Brno 20:12 (13:4)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (9), Josef Morávek (7), Štěpán Hampl, Jan Verner (2), Michal Verner (2) | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

Už v úvodu zápasu byly znatelné rozdíly v herním projevu. Ty celkem přesně reflektovaly pozice obou celků v tabulce. Dobruška se během prvních minut ujala vedení a celý zápas ho zdařile navyšovala. Během prvního dějství se domácím podařilo vytvořit dostatečný náskok. Poločas skončil 13:4 a bylo víceméně jasné, že si Dobruška dokráčí pro jasné vítězství.

Díky tomuto stavu dostali příležitost hráči, kteří ve vyhrocených zápasech nedostanou tolik prostoru. V druhé půli se hra vyrovnala a soupeř z jihu Moravy vstřelil několik branek za sebou, ale na vyrovnání to však nestačilo. Rozhodčí Adámek ukončil utkání za stavu 20:12 pro domácí Dobrušku.

Po vydřené výhře z prvního jarního kola, kdy se Dobrušští střetli s mužstvem 1.NH Brno (24:19), přišlo výrazné herní zlepšení. Výkony, které hráči předvedli v zápase s Moravskou Slavií, se blížily těm, jež dosahovali v úvodu podzimní části, kterou odehráli ve skvělé formě. Ve dnech 11. a 12. května čeká hráče dvoukolo, kdy se představí v Oseku a Staré Vsi.

Ostatní výsledky

Sokol Ostopovice – 1. NH Brno 20:12, Jiskra Humpolec – Draken Brno 10:23, SSK Vítkovice – Sokol Svinov 12:9, SK NH Veselí n/M – TJ Stará Ves n/O 20:19, Sokol Rokytnice B – TJ S. Osek n/B 13:18.