Sokolové utrpěli první prohru v Brně

dsc0289

DOBRUŠKA - Po úspěšně zvládnutých šesti kolech II. ligy mužů čekala hráče Dobrušky další překážka v podobě brněnského dvoukola. V sobotu Dobrušské čekal zápas s družstvem Moravské Slavie Brno a následující den je přivítal Draken Brno. Draken se již několik let standardně drží v top 5 soutěže a dá se počítat za jednoho z favoritů ligy. Naproti tomu „Morenda“ po neúspěšném boji o první ligu před dvěma lety se spíše drží ve spodní části tabulky. Každopádně oba soupeři Dobrušky jsou velice silní doma a body se od nich odváží velmi zřídka.

Moravská Slavia Brno – Sokol Dobruška 20:23 (9:11)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Vojtěch Dubský, Jakub Šrenk, Jiří Tomáš, – Josef Tomáš (7), Josef Morávek (7), Jan Verner (4), Michal Verner (5) | trenéři: Josef Verner, Radim Dolejší.

Úvod odpoledního utkání začal v hektickém tempu od obou celků. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a okolo dvanácté minuty byl stav 6:6. Hra dobrušské obrany nepůsobila úplně jistě, a proto si trenéři vzali oddechový čas. To se ukázalo jako dobré rozhodnutí, protože ve zbylé části poločasu domácí vstřelili pouze 3 branky a Dobruška ovládla první dějství 11:9. Celá druhá půle se odehrála v rychlejším tempu, což nabídlo divákům více útočných akcí a následně i více gólů. V průběhu druhého poločasu si družstvo Dobrušky vytvořilo tříbrankový náskok, který už nepustilo a zvítězilo 23:20.

Draken Brno – Sokol Dobruška 19:18 (11:8)

Do nedělního utkání s Drakenem Brno vstoupili hráči Dobrušky s kvalitní obrannou hrou. To lze demonstrovat faktem, že domácím se podařilo až v osmé minutě vsítit první branku. Když Dobruška vedla 4:2, tak se defenzivě podařilo získat tři balóny, které bohužel útok nevyužil a dal tak možnost Drakenu, aby skóre srovnal. Domácí této šance plně využili a dostali se do vedení. To si také udrželi a v poločase vedli 11:8. V druhé půli se i nadále dařilo dobrušské defenzivě, která získala pro útok spoustu balónů, ovšem útok neměl svůj den a střelecky se mu nevedlo. I přesto se Dobrušce podařilo vyrovnat a zdramatizovat utkání. Bohužel, v poslední minutě se chopil míče domácí útočník, který nekompromisní střelou pod břevno vstřelil gól (19:18) a odsoudil tak dobrušské hráče, aby poprvé v letošní sezoně okusili, jak chutná pachuť porážky.

Hráči se do dalšího utkání musí poučit z chyb a dokázat fanouškům, že se jednalo pouze o drobné klopýtnutí za vytouženým postupem do I. ligy.