Sociálním službám byl slavnostně předán nový vůz

Sloužit by měl k práci v terénu.

RYCHNOV N. K. – Minulý týden byl Sociálním službám města Rychnova nad Kněžnou, slavnostně předán nový vůz Renault Kangoo a stalo se tak díky projektu „Sociální automobil“. Ke slavnostnímu odevzdání klíčů a dokladů od vozidla došlo v salonku hotelu Panorama za účasti vedení města v čele se starostou Janem Skořepou a místostarostkou Michaelou Zimovou.

Na koupi nového vozu přispěla i řada sponzorů, kteří se však dostavili jen ve skromném počtu a tak slavnostní ceremonie, byla spíše ve stylu skromného setkání těch, kteří přispěli k nákupu vozu. Programem provázel Rudolf Adam z reklamní agentury Kompakt Poděbrady, který poděkoval jak městu Rychnov za přispěnou částku, tak i ostatním sponzorům, kteří se i v tak ekonomicky nepříznivé době přiklonili ke správné věci. Za Sociální služby poděkovala ředitelka Hana Skořepová, která zdůraznila, že vůz bude sloužit konkrétně přímo seniorům a to nejen ve městě, ale i v okolí. ,,Pečovatelky budou vůz používat k dopravě za seniory, kteří bydlí ve větší vzdálenosti od našeho zařízení, ale také k rozvozu obědů a k dalším službám které jsou spojeny s péčí o naše klienty.“

Prostor na poděkování a slovo závěrem dostali i zástupci města. ,, Děkuji všem, kteří se rozhodli vylepit svoji reklamu na toto vozidlo a myslím tím i to, že všichni si uvědomujeme, že jednou také budeme třeba starší a budeme potřebovat pomoc. Situace je taková, že služby které nabízí Sociální služby města, jsou finančně o dost výše , než jaké se vyberou peníze od klientů, je tedy potřeba, aby je město dotovalo a tím přispělo na důstojný život seniorů. Proto ještě jednou díky sponzorům za tento příspěvek“ dodal starosta Skořepa.

Čtenářská diskuze