Sníh komplikuje na Rychnovsku dopravu – na silnicích pozor

RYCHNOVSKO -  Povětrnostní podmínky první lednový čtvrtek způsobily problémy i na Rychnovsku. Policisté vyjížděli k 11 událostem, 6 z nich zadokumentovali. Všechny se odehrály bez účasti návykových látek za volantem.

Sníh komplikuje na Rychnovsku dopravu ViewImage

Sníh komplikuje dopravu.
Foto: Policie ČR

Oznámení o první dopravní nehodě přijali policisté 06.45 hodin.

„Řidička osobního auta značky Peugeot, odbočující v Dobrušce vlevo na hlavní silnici I/14, s největší pravděpodobností přehlédla řidiče osobního auta Škoda Octavia, jedoucího po hlavní silnici. Po střetu skončila obě auta v příkopu. Záchranáři oba řidiče transportovali do nemocnice. Škoda byla vyčíslena na 75 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

Rovněž na silnici I/14, ovšem na úseku Lupenice – Rychnov nad Kněžnou, řidič nákladní soupravy značky Volvo s návěsem zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a na mokré silnici dostal smyk, který nezvládl a se soupravou poškodil kovová svodidla. Škoda této dopravní nehody je vyčíslena na 100 tisíc korun.

„Krátce po desáté hodině dopolední řidička osobního auta značky Škoda 136, jedoucí od Svídnice směrem na Krchleby, zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu komunikace a na zasněženém povrchu dostala smyk, který nezvládla. Vyjela vlevo mimo silnici do příkopu, kde havarovala,“ pokračovala ve výčtu nehod Alena Kacálková.

Devětašedesátiletou ženu odvezli záchranáři do nemocnice. Škoda je vyčíslena na 30 tisíc korun.

Poškozený sloup, značka i závora

Dosud neznámý řidič poškodil v Týništi nad Orlicí před polednem sloup veřejného osvětlení a ujel, aniž by havárii oznámil. Škoda, kterou způsobil, je odhadnuta na 10.000 korun.

Krátce před 15.30 hodinou vyjížděli dopravní policisté do Javornice. Řidička osobního auta značky Peugeot jedoucí od Rychnova nad Kněžnou zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a svým schopnostem a v pravotočivé zatáčce na mokré silnici dostala smyk, který nezvládla. Vyjela vlevo mimo komunikaci, kde poškodila oplocení domu a telefonní budku. Škoda této havárie je odhadnuta na 46 tisíc korun.

„Krátce před 16.00 hodinou jela řidička osobního auta Škoda Octavia od Českého Meziříčí směrem na Opočno. Pravděpodobně při míjení se s protijedoucím autem vyjela vpravo na krajnici, kde v těsné blízkosti železničního přejezdu poškodila  výstražný kříž pro přejezd, dopravní značku a podstavec pro závoru,“ doplnila Alena Kacálková.

Škoda této havárie je odhadnuta na 30 tisíc korun.

Čtenářská diskuze