Smyk potrápil o víkendu řidiče na Rychnovsku

RYCHNOVSKO – V sobotu 5. ledna došlo zřejmě vlivem smyku ke dvěma dopravním nehodám. První nehoda se stala krátce před čtvrtou hodinou ranní ve směru jízdy od obce Lipovka k centru obce Rychnov nad Kněžnou.

smyk Rychnovsko ViewImage

Foto: Policie ČR

„Dvaadvacetiletý řidič vozidla Mazda Premacy při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě dostal na namrzlé vozovce smyk a vyjel mimo komunikaci. Svoji jízdu zakončil nárazem na zábradlí říčky Kněžná. Přivolaní policisté na místě provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Naštěstí nebyl při nehodě nikdo zraněn. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 9 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.
Ke druhé dopravní nehodě došlo v odpoledních hodinách na silnici III. třídy ve směru jízdy od obce Vysoké Chvojno k obci Borohrádek.

„Třiačtyřicetiletá řidička ve vozidle značky Citroen dostala na namrzlé vozovce zřejmě rovněž smyk a vyjela mimo komunikaci do silničního příkopu. Rychnovští policisté na místě provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. Řidička utrpěla zranění a do péče si ji převzali lékaři. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 40 tisíc korun,“ dodala Lucie Konečná.
Veškeré okolnosti dopravních nehod jsou v šetření dopravních policistů.

 

Čtenářská diskuze