Smrtelná nehoda osobního a nákladního vozu u Dobrušky

RYCHNOVSKO – V úterý 22. října krátce po 8.00 hodině ranní dopravní policisté na Rychnovsku vyjížděli k tragické nehodě osobního a nákladního vozidla na křižovatce hlavní a vedlejší silnice u Dobrušky. 

„Řidič osobního vozidla Ford Fiesta jedoucí po silnici č. 298 ve směru od Opočna, při odbočování z vedlejší silnice doleva na hlavní z dosud neznámých příčin nedal přednost nákladnímu vozidlu DAF, jedoucímu zleva po hlavní silnici č. 14 od Nového Města nad Metují na Solnici. Nákladní automobil v prostoru křižovatky narazil přední částí do boku osobního automobilu a smetl ho do levého příkopu. Při nehodě bohužel 68letý řidič osobního vozidla utrpěl zranění, kterým  na místě podlehl,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Řidič nákladního vozu zraněn nebyl. Dechová zkouška na místě vyloučila jeho požití alkoholu. U zemřelého řidiče byla nařízena pitva.

Veškeré okolnosti nehody včetně její příčiny a míry zavinění jsou nadále předmětem vyšetřování policistů dopravního inspektorátu a kriminální policie v Rychnově nad Kněžnou. Místo nehody po dobu vyšetřování nehody a odklízení jejich následků řídili policisté kyvadlově až do poledních hodin.

Čtenářská diskuze