Skvělé guláše zavoněly v Bolehošti

BOLEHOŠŤ – Tradičních gulášových slavností v Bolehošti se zúčastnily nejen místní, ale i okolní týmy kuchařů a kuchařek. Jejich výtvory hodnotila odborná porota i přítomní diváci.

vítězné mužstvo

Foto: Obec Bolehošť

„Navařeno bylo zhruba 600 litrů gulášů – celkem 16 druhů gulášů. Soutěžilo 11 týmů. Mužstvem z největší dálky byli Profíci z Orlové-Poruby. Přišlo se na ně podívat asi 1500 návštěvníků a ještě k tomu řada dětí,“ uvedla referentka obecního úřadu Zdeňka Andržová.

Jako TOP guláš 2019 vyhodnotili diváci sokolský guláš týmu SK Sokol Lipiny, druhé místo získala Sedmá rota s kančím gulášem, třetí skončil Ježečkův guláš Ježečkovy rodiny z Bolehoště.

První místo 9. ročníku Gulášových slavností porota přidělila maďarskému guláši týmu Klenot Hradec Králové, druhý byl kančí guláš Sedmé roty a třetí skončil pivní guláš týmu Klenot Hradec Králové.

Diplom za nejsympatičtější a nejoriginálnější stánek získal za první místo Sokol Lipiny, druhý byl stánek týmu Záchranáři z Police nad Metují a třetí byl týmu Vesničané z Černíkovic.

Čtenářská diskuze