Škola se podruhé zapojila do projektu Obědy dětem

NOVÉ MĚSTO N. M./ OPOČNO – Účast v programu na zajištění školního stravování dětí, kterým rodiče nemohou platit obědy, odsouhlasili radní Královéhradeckého kraje. Do programu Obědy dětem se tak znovu zapojí krajská Střední škola a Základní škola, Nové Město nad Metují, pod kterou patří opočenské učiliště.

jidlo, škola, oběd

Ilustrační foto.
Foto: Pixabay

„Cílem projektu Obědy dětem je pomoci rodinám, které si z finančních důvodů nemohou dovolit platit svým dětem obědy ve školních stravovacích zařízeních. Pro tyto děti je navíc oběd ve školní jídelně často i jediným teplým jídlem denně. Velice mne proto těší, že se naše krajská škola do takového projektu zapojila a že bude třeba i příkladem pro další školy,“ sdělila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová zodpovědná za oblast školství, kultury a sportu.

Střední škola a Základní škola, Nové Město nad Metují o program projevila zájem již podruhé, poprvé se zapojila v loňském roce.

„Třídní učitelé diskrétně vytipovali žáky, jejichž rodiče čelí složité finanční situaci. Jednalo se převážně o matky samoživitelky nebo rodiče, kterým se dlouhodobě nedaří najít zaměstnání,“ uvedla ředitelka školy Olga Talášková.

Program Obědy dětem zajišťuje nadační fond Drab foundation.

Čtenářská diskuze