Skibobisté do nové sezony

Pavel Čiháček.

Pavel Čiháček.

 

DOBRUŠKA - Z historie je známo, že čeští skibobisté obsazují pravidelně stupně vítězů jak na závodech Světového poháru, tak i na mistrovství světa.

Ovšem sezona 2018–2019 se zapíše tučným písmem do historie. Mistrovství světa, které se konalo v rakouském Nassfeldu za účasti 142 závodníků z 11 států, potvrdilo suverenitu českých skibobistů.

V hlavní kategorii mužů a žen nedal P. Čiháček (Sokol Deštné) nikomu šanci a bral 4x zlato (S-G, OS, SL, Komb.). Ženské zlato šlo rovněž do našeho regionu. Dvakrát A. Havlíčková – Sokol Deštné (S-G, Komb.), S. Preclíková zlatá ve slalomu a G. Jašková zlatá v obřím slalomu, obě závodnice Dobrušky.

I v kategorii juniorů putovalo zlato do dobrušského oddílu. Kamarádské rozdělení 2x D. Harnach (S-G, OS) a 2x J. Baláček (SL, Komb.). Juniorky ovládla M. A. Husková z Komexu Praha. Bodoval i B. Flegl v kategorii masters, když vybojoval 3x stříbro + 1x bronz.

Dařilo se i v závodech SP. V sérii 10 závodů bodovalo 30 závodníků. Celkové pořadí: 2. P. Čiháček, 3. D. Harnach, 13. J. Baláček. V ženách: 1. S. Preclíková, 2. A. Havlíčková, 5. G. Jašková.

Sezona 2018–2019 potvrdila, že Česko je skibobová velmoc.

Letošní výsledky se promítly i do složení reprezentace pro sezonu 2019–2020. Do dvanáctičlenného reprezentačního družstva jsou z dobrušského Skibob klubu nominovaní: D. Harnach, J. Baláček, S. Preclíková, G. Jašková a K. Kaufmanová. Z Deštného P. Čiháček a A. Havlíčková.

Po soustředění na ledovcích ve dnech 3. – 8. a 24. – 29. listopadu všichni doufají, že budou bílé i domácí sjezdovky.

Úvodní lednové víkendy jsou určeny domácím závodům (Deštné v O. h. a Jablonec n. J.) a 29. 1. odjezd na první závod SP do Francie. Do nové sezony přejeme hodně štěstí.

Čtenářská diskuze